Strona główna » Aktualności » 1b i 1Nb na wyjątkowym koncercie

1b i 1Nb na wyjątkowym koncercie

W poniedziałek 2 marca uczniowie naszego liceum wzięli udział w koncercie w wykonaniu Bartasa Szymoniaka, który odbył się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kępińskim Kinie Sokolnia.

Bartas Szymoniak to artysta nietuzinkowy, kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Twórca własnego stylu BEATROCK (gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów). B. Szymoniak jest absolwentem Wydziału Jazzu AM w Katowicach oraz laureatem programu telewizyjnego „Idol” i “, frontmanem legendarnej grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).

W czasie swoich koncertów wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista i wokalista – Michał Parzymięso.

1 marca 2017 roku premierę miał debiutancki album artysty zatytułowany „Alarm”, nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Obok „Powstania“ Lao Che i „Jestem przestrzeń” Moniki Borzym – „Alarm“  zaliczany jest do obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Album został również nominowany do nagrody „Strażnika historii“.

Podczas koncertu mogliśmy się wsłuchać m.in. w takie piosenki jak: „Alarm” „Dziki kraj”, a cały koncert zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Kocham Wolność”.

Maja Biegańska, kl Ib