Strona główna » Bez kategorii » Akcja „Pomóż innym” zakończona!

Akcja „Pomóż innym” zakończona!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Jakiś czas temu do naszego liceum dotarł list z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Słupi pod Kępnem z prośbą o pomoc. Ośrodek świadczy pomoc osobom, dzieciom, rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji kryzysowej w wyniku zdarzenia losowego, sytuacji rodzinnej lub trudnych przeżyć osobistych.

Nie pozostając obojętni na prośbę, zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów chemicznych dla dzieci przebywających w tym ośrodku. Akcją kierowały: pani Małgorzata Dymała-pedagog szkolny i pani Karolina Szczepańska-nauczyciel języka niemieckiego. Po raz kolejny okazało się, że uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na los innych i chętnie pomagają w trudnych sytuacjach. Wszystkie klasy przyłączyły się do akcji i zebrały wiele potrzebnych produktów, zarówno dla niemowlaków, jak i dla młodzieży. Były to między innymi Pampersy, żele pod prysznic, proszki do prania, płyny do płukania, mydła i wiele innych kosmetyków. W ubiegły poniedziałek, czyli 08.06.2015r wszystkie te rzeczy zostały zawiezione przez panią M. Dymałę i p. K. Szczepańską do Słupi.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

Karolina Szczepańska