Aktualności


Poziom czytelnictwa – luty 2018/2019


Nowości


Zachęcamy do lektury!

W najnowszym numerze „Tygodnika Kępińskiego” (8/2019) ukazał się artykuł na temat walentynkowej akcji promującej czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Lektura obowiązkowa!

Paulina Pacyna-Dawid


14 przystojniaków na 14. lutego

W Dzień św. Walentego w bibliotece szkolnej można było wybrać sobie kandydata, z którym spędzi się romantyczny wieczór… Tajemniczymi przystojniakami okazali się bohaterowie literaccy i pisarze! Na dziewczyny, które zaciekawił specjalny komunikat nadany przez radiowęzeł,  czekały w bibliotece zapakowane i przewiązane wstążką (czerwoną oczywiście!) książki! Na ich odwrocie można było odnaleźć wiersz, który mniej lub bardziej tajemniczo charakteryzował bohatera książki lub jej autora – na tej podstawie trzeba było dokonać wyboru… Na niezdecydowane dziewczyny czekała walentynkowa ławeczka, na której można było w spokoju oddać się rozmyślaniom na temat słuszności dokonywanego właśnie wyboru. Prawie wszyscy przystojniacy trafili wprost z półek biblioteki do domów czytelniczek na romantyczny wieczór przy ciastku i herbatce! Czekamy teraz na gorące relacje, dotyczące tego, czy wybranek okazał się wart przeczytania…

Paulina Pacyna-Dawid


Poziom czytelnictwa- styczeń 2018/2019


Nowości


Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Agacie Chrupale z klasy III D za przekazanie do biblioteki szkolnej kilku książek na akcje bookcrossingowe!

Paulina Pacyna-Dawid


Artykuł pt. „Rozmawiajmy ze sobą częściej!” w „Tygodniku Kępińskim”

W regionalnym czasopiśmie (nr 2/2019) opublikowany został artykuł na temat realizowanych w bibliotece szkolnej w klasie II B zajęć związanych z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Rozmów Twarzą w Twarz. Zachęcamy do lektury!

Paulina Pacyna-Dawid


Korzyści, jakie daje czytanie

Umiejętność samodzielnego myślenia i formułowania myśli, relaks, kształtowanie postawy cierpliwości, skupienia i refleksji, koncentracja uwagi oraz nauka empatii i wrażliwości to najważniejsze korzyści, jakie młodym ludziom daje czytanie. Z tym tematem mogli zapoznać się rodzice uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich podczas wywiadówki 2 I 2019. Zapraszamy do biblioteki szkolnej, szczególnie przed zimowymi feriami!

Paulina Pacyna-Dawid


Poziom czytelnictwa-I półrocze roku szkolnego 2018/2019


Poziom czytelnictwa-grudzień 2018/2019


Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz

Dnia 17 XII 2018 roku klasa II B miała okazję porozmawiać na lekcji języka polskiego twarzą w twarz! Młodzież przyznała, że ta forma kontaktu jest niestety wypierana przez porozumiewanie się poprzez wiadomości tekstowe, portale społecznościowe itp. W świątecznej atmosferze uczniowie oraz zaproszeni na lekcję goście: wicedyrektor Karina Zalesińska i ks Michał Słociński obejrzeli reportaż Natalii Janus na temat współczesnego komunikowania się. Następnie we wcześniej wylosowanych parach podjęli rozmowy na tematy związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia oraz preferencjami czytelniczymi (oczywiście niejednokrotnie w rozmowach poruszano tematykę związaną z omawianą właśnie lekturą – powieścią Bolesława Prusa pt. „Lalka”). Zwieńczeniem lekcji było wspólne przygotowanie łańcucha na choinkę – każde z jego ogniw przedstawia receptę na udaną rozmowę… twarzą w twarz oczywiście! Porozmawiajmy ze sobą w te święta!

Paulina Pacyna-Dawid


Poziom czytelnictwa-listopad 2018/2019


Konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Kępińskiego rozwiązany

Dnia 29 XI 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie rozwiązano VIII już edycję Powiatowego Konkursu Plastycznego pod patronatem Starosty Kępińskiego pt. „Polscy Nobliści na nowo”. Konkurs w tym roku związany był z obchodami Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, a także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami konkursu byli niezmiennie nauczyciele bibliotekarze powiatu kępińskiego: p. Anna Wróblewska i p. Stefania Brzezińska-Michalska z PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu Filii w Kępnie, p. Małgorzata Kacprzak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie, p. Iwona Jany z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie oraz p. Paulina Pacyna-Dawid z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie. Jury w składzie: p. Wiesław Walas – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, p. Anna Juszczak – nauczycielka plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie i p. Marcin Wiśniewski – nauczyciel chemii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie wyróżniło prace trojga uczniów naszej szkoły: Pauliny Teper z klasy II B (II miejsce) oraz Klaudii Gniły z II B i Szymona Wołka z II A (otrzymali wyróżnienia)! Nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowane zostały przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paulina Pacyna-Dawid

 


Współpraca z KP w Kępnie

W ramach współpracy z kępińską filią Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu w bibliotece szkolnej można wypożyczyć część pozycji zakupionych przez/bibliot%karzy z K%C