Archiwum sportowe

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym Juniorów i Juniorek

17 czerwca 2019r. na korcie LO w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym Juniorów i Juniorek. Organizatorem rozgrywek i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kępnie. W rozgrywkach wzięło udział 8 zawodników i zawodniczek z naszego powiatu.

Po wielogodzinnych zmaganiach na podium wśród dziewcząt stanęły:

I miejsce Aleksandra Skiba

II miejsce Magdalena Kwiecień

III miejsce Julia Kozica

Wśród chłopców na podium stanęli:

I miejsce Dominik Janicki

II miejsce Dominik Rogaliński

III miejsce: Kacper Cieślik

Triumfatorom rozgrywek puchary, medale i dyplomy wręczył przedstawiciel Starostwa Powiatowego p. Adam Kłodnicki.

Dariusz Lemanik


Bieg na orientację – trzy miejsca na podium!

08.06.2019 r. w Żdżarskim Lesie odbyły się XXI Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w BnO. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów  naszej szkoły. Po ukończeniu długiej i wymagającej trasy (dziewczyny 5,3 km, chłopcy 5,8 km) okazało się, że w kategorii K18 zwyciężyła Aleksandra Polak, a w kategorii M18 na drugim miejscu uplasował się Bruno Nowak, zaś na trzecim Patryk Ociepa. Ponadto w  zawodach udział wzięli: Kinga Trzeciak, Martyna Rybczyńska oraz Karol Przewdzięk. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Martyna Rybczyńska, kl. Ia


Lekkoatletki Mistrzyniami Wielkopolski

W środę 29 maja 2019r. w Ostrzeszowie odbył się „rzut wiosenny” Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowały szkoły z rejonu Południowej Wielkopolski. Wśród dziewcząt zwyciężyły nasze lekkoatletki, zdobywając 910 pkt. Po podsumowaniu „rzutu jesiennego (dziewczyny zdobyły wówczas 943 pkt.) i „wiosennego” okazało się, że nasza drużyna odniosła wielki sukces, zostając Mistrzem Wielkopolski i pokonując 65 szkół. Skład drużyny: Aleksandra Polak Ia, Martyna Rybczyńska Ia, Agata Kubot Ia, Sandra Młot Ia, Natalia Sielska Ib, Aleksandra Królikowska Ib, Marta Gabas Ic, Katarzyna Łazaj Ic, Wiktoria Szubert Ic, Aleksandra Domal IIc, Kinga Trzeciak IIc, Karolina Trzeciak IIc, Zuzanna Bednarek IIc, Aleksandra Hołoś IId, Bogumiła Pruchnicka IIIc, Joanna Jóźwiak IIId.

Martyna Rybczyńska, Ia


Mistrzostwo Polski!

W tym roku nasza drużyna pierwszej pomocy bez problemów poradziła sobie z pierwszym etapem ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, który odbył się w Kaliszu i awansowała do etapu okręgowego, obejmującego całe województwo. Tam musiałyśmy zmierzyć się już z wieloma stacjami pozorowanymi i wykazać się szeregiem praktycznych umiejętności, w tym opatrywania wszelkiego rodzaju ran, krwotoków czy złamań. Pomimo srogich sędziów i dużej konkurencji 25.05.2019 na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu nasza drużyna okazała się być najlepsza, pokonując 10 drużyn, w tym między innymi zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, dzierżący na tamtą chwilę mistrzostwo Polski zdobyte w zeszłorocznej edycji zawodów. Tym sposobem awansowałyśmy do ostatniego, ogólnopolskiego etapu mistrzostw, który odbywał się w dniach 6-9 czerwca 2019r. w Płocku. Na Mazowszu drużyna miała szansę uczestniczyć w hucznych obchodach setnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża, w trakcie których zawodnicy utworzyli ogromny, żywy, czerwony krzyż i obejrzeli przygotowane przez aktorów z lokalnego teatru inscenizacje przedstawiające historię i funkcjonowanie PCK oraz odśpiewały w akompaniamencie 100 gitar Pieśń o Czerwonym Krzyżu. 8 czerwca 2019r., w sobotę, na Starówce, Wzgórzu Tumskim i nadwiślańskich pobrzeżach miały miejsce faktyczne zawody. Drużyny z całej Polski stanęły przed ogromnym wyzwaniem – 16 stacji z wymagającymi przypadkami, na każdej kilku poszkodowanych, pomiędzy jedną, a drugą stacją jedynie kilka minut na przepakowanie i zmianę lokalizacji, bardzo wysoka temperatura, bieg, noszenie ciężkich apteczek i plecaków, a na końcu także burza i ulewa. W takich warunkach zawodnicy udzielali pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego (zderzenie autobusu z motocyklem), pożaru (płonący budynek), upadku z wysokości (most), podtopienia (płetwonurkowie wyciągnęli topielca z Wisły), bójki i wielu, wielu innych. Stacją, która najbardziej zapadła drużynom w pamięć była stacja numer 10, na której pomocy bez użycia apteczek należało udzielić  pięciu rannym żołnierzom z czasów I wojny światowej z ranami głowy, klatki piersiowej, brzucha, twarzy i amputacją nogi. Ostatecznie po 6 godzinach zmagań i podsumowaniu zawodów sędziowie ogłosili krótko przed północą wyniki – drużyna z Wielkopolski zajęła zaszczytne, pierwsze miejsce tuż przed drużynami z województw Kujawsko-Pomorskiego i Łódzkiego.

To pierwsze w historii naszej szkoły mistrzostwo Polski w podobnych zawodach! Cieszymy się ogromnie, że godziny ćwiczeń w weekendy, ferie zimowe i przerwy świątecznie przyniosły tak długo oczekiwane zwycięstwo i to w setną rocznicę istnienia PCK, a piętnastą istnienia naszej szkolnej drużyny. Do pierwszego etapu rywalizacji przystąpiło około 600 drużyn, tym większy to dla nas sukces! Była to niesamowita przygoda i niezwykłe przeżycie.

Skład drużyny: Karolina Krzywiecka (kapitan), Ewelina Dąbrowska, Matylda Polańska-Lewandowska, Bogumiła Pruchnicka, Vanessa Długowska, Kinga Brylak (rezerwowa).

Opiekun drużyny: p. Edyta Rybczyńska.

 

                                                                            Ewelina Dąbrowska


Powtórzony sukces z ubiegłego roku. Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Wielkopolski!

25 maja 2019 r. w Lesznie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Biegach na Orientację XX Licealiady. Nasze drużyny wypadły rewelacyjnie! Drużyna dziewcząt w składzie: Kinga Trzeciak, Natalia Sielska, Martyna Rybczyńska, Aleksandra Królikowska i rezerwowa Aleksandra Polak zostały wicemistrzyniami Wielkopolski. Natomiast chłopcy udowodnili, że drugi rok z rzędu nie mają sobie równych w województwie. Oto skład ich drużyny: Karol Przewdzięk, Bruno Nowak, Patryk Ociepa i Karol Władek. Indywidualnie duży sukces odnieśli: Karol Przewdzięk, zajmując I miejsce, Bruno Nowak, zajmując II i Kinga Trzeciak, zajmując miejsce III wśród 110 startujących.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia

Siatkówka plażowa – złoci medaliści!

22 maja 2019r. na boisku sportowym w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 18 zawodników. Rewelacyjnie zaprezentowali się siatkarze z naszego liceum. Mikołaj Macioszczyk w parze z Pawłem Skotnikiem zostali Mistrzami Powiatu. Jędrzej Tokarz z Adamem Żymełką zajęli 3 lokatę. Na miejscu 4 uplasowała się para Kamil Kula i Emilian Nowak. 28 maja nasi złoci medaliści będą reprezentować nasz powiat na mistrzostwach rejonu w Kaliszu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dariusz Lemanik


VI Bieg Uliczny - Bieg Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie

Piętnastolecie członkostwa w Unii Europejskiej świętowaliśmy między innymi biegiem na 10 km. Przy naszej szkole zorganizowany był start i meta zawodów, dlatego nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów. Na medal w kategorii do lat 19 spisali się: Wiktoria Szubert (1c) zajmując pierwsze miejsce i Karol Przewdzięk (3b) zajmując trzecie miejsce.

Martyna Rybczyńska, kl. I


Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej

25.04.2019 r. w Pile odbyły się Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej. Uczniowie z naszej szkoły uplasowali się na wysokich miejscach.

Kategoria Junior Młodszy:

I miejsce w skoku w dal – Katarzyna Łazaj,

I miejsce w biegu na 1500m – Martyna Rybczyńska,

II miejsce w rzucie dyskiem – Bruno Nowak,

IV miejsce w biegu na 400m – Natalia Sielska.

Kategoria Junior:

II miejsce w biegu na 100m – Aleksandra Hołoś,

IV miejsce w skoku w dal – Kinga Trzeciak.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia


Bieg im. Hrabiego Wężyka

27.04.2019 r. odbył się bieg na dystansie 5km im. Hrabiego Wężykaw Mroczeniu. I miejsce zajęła Martyna Rybczyńska.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia


,,Sprawni jak żołnierze” – Chłopcy Mistrzami Wielkopolski!

16.04.2019r. reprezentujące naszą szkołę drużyny dziewcząt (w składzie: Kinga Trzeciak, Aleksandra Hołoś, Martyna Rybczyńska) oraz chłopców (w składzie: Karol Przewdzięk, Mikołaj Macioszczyk, Bruno Nowak  i rezerwowy Marcin Jakubczak) przemierzyły długą drogę do małego miasta Bolechowa, by tam wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i wywalczyć miejsca na podium w wojewódzkim etapie zawodów sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”. Podczas rywalizacji obie grupy musiały wykazać się w pięciu konkurencjach: strzelanie z broni (kbks), rzut granatem, bieg na orientację, wiedza z zakresu pierwszej pomocy oraz tor sprawnościowy. Po trudnych zmaganiach dziewczyny uplasowały się na 2 miejscu, a chłopcy zajęli wyczekiwane (16 lat) i w pełni zasłużone, historyczne 1 miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej zawodów najlepszymi zawodnikami okazali się: wśród dziewcząt Aleksandra Hołoś, a wśród chłopców Mikołaj Macioszczyk. Zaangażowanie oraz czas poświęcony przez zespoły i ich opiekunkę – p. Edytę Rybczyńską nie mogły zostać lepiej nagrodzone. Zdobyta motywacja pozwoli na kolejne miesiące ciężkiej pracy, bowiem chłopcy reprezentują województwo w Finale Ogólnopolskim w Bornym Sulinowie.

Martyna Rybczyńska, Ia


 

Bieg „ O Puchar Kocich Gór”

14 kwietnia 2019 r. odbyły się XXXVI Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „O Puchar Kocich Gór”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które uplasowały się na następujących miejscach: na dystansie 1 km – II miejsce zajęła Martyna Rybczyńska, natomiast na dystansie 6 km – IV miejsce zajęły ex aequo Wiktoria Szubert i Natalia Sielska.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia


Dziewczyny 5. drużyną w Wielkopolsce

Dnia 05.04.2019 r. w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki XX Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta uplasowały się na 5. pozycji w rywalizacji z 35 szkołami. Oto skład drużyny:
Martyna Rybczyńska,
Aleksandra Polak,
Kinga Trzeciak,
Wiktoria Szubert,
Marta Gabas,
Natalia Sielska.
Rezerwowe:
Aleksandra Królikowska,
Katarzyna Łazaj.
Martyna Rybczyńska Ia

 


55. Cross Ostrzeszowski – 07.04.2019 r.

Drużyna dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Szkół Średnich w biegu przełajowym. Na 40 zawodniczek startujących wszystkie nasze dziewczęta uplasowały się w pierwszej piętnastce. Oto wyniki:
4 miejsce- Martyna Rybczyńska
5 miejsce- Aleksandra Polak
8 miejsce- Wiktoria Szubert
10 miejsce- Kinga Trzeciak
11 miejsce- Kubot Agata
13 miejsce- Marta Gabas
14 miejsce- Natalia Sielska
15 miejsce- Aleksandra Królikowska.
Martyna Rybczyńska Ia

Drużynowe Biegi Przełajowe

21 marca 2019 r. w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Drużyna  dziewcząt z naszego liceum zajęła pierwsze miejsce, a chłopców miejsce drugie. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Rybczyńska, II miejsce Kinga Trzeciak, a na III pozycji uplasowała się Aleksandra Polak. Wśród chłopców w klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajął Marcin Jakubczak. Skład drużyny dziewcząt: Martyna Rybczyńska, Kinga Trzeciak, Aleksandra Polak, Marta Gabas, Wiktoria Szubert, Natalia Sielska, Katarzyna Łazaj, Aleksandra Królikowska i Aleksandra Hołoś. Skład drużyny chłopców: Marcin Jakubczak, Karol Przewdzięk, Wojciech Kurzyński, Mikołaj Macioszczyk, Bruno Nowak, Marcin Garczarek, Karol Władek, Maciej Michalski, Patryk Ociepa. Opiekunem drużyny chłopców jest p. Dariusz Lemanik, a drużyny dziewcząt p. Edyta Rybczyńska. Drużyna dziewcząt będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Żerkowie 5 kwietnia bieżącego roku.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia


42. obóz narciarski

W dniach 05.03.- 09.03.2019 r. odbył się  42. obóz narciarski zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dla 36 uczniów naszej szkoły. W tym roku odwiedziliśmy tereny Czarnej Góry. Cele wycieczki to: nauka i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych, biegowych oraz desce; poznanie walorów turystycznych Czarnej Góry, Stronia Śląskiego i Bielic oraz wyrabianie nawyku i umiejętności korzystania z aktywności ruchowej w dorosłym życiu. Każdy z uczących opanował podstawowe zasady jazdy na nartach zjazdowych, a pogoda i warunki śniegowe pozwoliły maksymalnie wykorzystać pobyt w górach.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia


Aleksandra Polak Sportowcem Roku 2018

Dnia 26 lutego 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie miało miejsce rozstrzygnięcie plebiscytu „Sportowy Sukces 2018”. Została do niego nominowana uczennica klasy Ia – Aleksandra Polak, która decyzją głosujących zwyciężyła w kategorii sportowiec. Ola od 8 lat trenuje taekwon-do i kickboxing w Sportowym Klubie Taekwon-do Niedźwiedź w Kępnie. Podczas swojej sportowej kariery odniosła już wiele sukcesów, a największe z nich to brązowy medal Otwartych Mistrzostw Europy oraz
7-krotne mistrzostwo Polski. W tym roku po raz kolejny została powołana do kadry narodowej i będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata  we Włoszech.

Martyna Rybczyńska kl. Ia


I miejsce w siatkówce

21 lutego 2019r. na sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Kamil Kula, Emilian Nowak, Mikołaj Macioszczyk, Mateusz Tomaszewski, Filip Przebierała, Adam Żymełka, Jędrzej Tokarz, Tomasz Latusek zajęła I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Macioszczyk. Opiekunem drużyny chłopców jest  p. Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik


I miejsce chłopców w koszykówce!

13 lutego 2019r. na sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców i Dziewcząt. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Kamil Kula, Marcin Jakubczak, Emilian Nowak, Hubert Piluch, Klaudiusz Ulewski,  Bruno Nowak,  Kacper Kurzawa, Łukasz Bryłka, Patryk  Ociepa zajęła I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Skotnik.  Trenerem drużyny chłopców jest  p. Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik


Tenis stołowy – IV miejsce w rejonie

16 listopada 2018r. w Kaliszu odbył się finał rejonu w drużynowym Tenisie Stołowym chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn z rejonu. Nasza drużyna w składzie: Paweł Skotnik z klasy 3a i Hubert Piluch z 2a wywalczyła 4 lokatę. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi – p. D. Lemanikowi.

Dariusz Lemanik


XX Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację

17 listopada 2018 r. odbyły się w miejscowości Rybka (gm. Galewice) XX Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Oto uzyskane wyniki:
Dziewczęta kat. K16/18
I miejsce Kinga Trzeciak II c,
III miejsce Aleksandra Polak I a,
IV miejsce Martyna Rybczyńska I a,
VI miejsce Natalia Sielska I b.
Chłopcy kat. M16/18
I miejsce Karol Przewdzięk III b,
IV miejsce Emilian Nowak II a.
Oprócz wymienionych osób w zawodach udział wzięli: Karol Władek, Patryk Ociepa, Bruno Nowak z klasy Ib i Mikołaj Macioszczyk III a.
Martyna Rybczyńska Ia
Bieg Św. Marcina- Bieg stulecia
Dnia 11 listopada 2018 r. odbył się na dystansie 10 km ,,Bieg Św. Marcina- Bieg stulecia”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką Edytą Rybczyńską. Oto uzyskane wyniki w kategorii od 16 do 29 lat:
7 miejsce ex aequo Martyna Rybczyńska Ia i Wiktoria Szubert Ic,
14 miejsce Karol Przewdzięk IIIb,
27 miejsce Bruno Nowak Ib.
Pomocy dotyczącej obsługi biura zawodów udzieliły wolontariuszki:
Wiktoria Adamek Ia,
Laura Forysiak Ia,
Martyna Olejnik IIId,
Wiktoria Kokot IIId,
Adrianna Gruszka IIId.
Martyna Rybczyńska 1a

I  i  II  miejsce w piłce ręcznej

8 listopada 2017 roku w ZSP Nr2 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: Zuzanna Bednarek, Eliza Blabuś, Joanna Ćwik, Joanna Jóźwiak, Alicja Noculak, Bogumiła Pruchnicka, Katarzyna Fras, Kinga Trzeciak, Aleksandra Domal, Marta Gabas, zajęła I miejsce. Szczypiornistki rozegrały mecz z ZSP Nr1 wygrywając (9:2). Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Joanna Jóźwiak, tytuł najlepszej bramkarki trafił do Bogumiły Pruchnickiej w Katarzynę Fras uznano najlepszą zawodniczką. Drużyna chłopców w składzie: Mateusz Tomaszewski, Tomasz Jarych, Kamil Kula, Emilian Nowak, Karol Przewdzięk, Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Eryk Szymendera, Łukasz Bryłka, Bruno Nowak, Fryderyk Urban, Karol Bagiński zajęła II miejsce. Najlepszym bramkarzem turnieju został Eryk Szymendera.

Małgorzata Falszewska


Sportowy plebiscyt

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości ogłaszamy plebiscyt na najpopularniejszego sportowca 100-lecia Polski. Sylwetki polskich sportowców prezentujemy w gmachu liceum na wykonanych przez młodzież plakatach. Każdy uczeń proszony jest o oddanie głosu na lekcji wychowawczej w dniu 20 listopada i przekazanie go wychowawcy. Ranking najpopularniejszych sportowców ogłoszony zostanie na stronie internetowej szkoły w zakładce „Aktualności sportowe”.

Małgorzata Falszewska

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

26 października 2018r. w auli rozegrane  zostały Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W rozgrywkach wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły. Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim na 6 rund po 12 minut.  Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzem szkoły został Eryk Szymendera z klasy 3c, na 2 miejscu uplasował się Bartłomiej Wrzalski z 3a. Miejsce 3 ex aequo przypadło  Krystianowi Dinantowi z klasy 1a, Aleksandrowi Jakóbczykowi z 3b i Hubertowi Raszewskiemu z 3c. Sędzią głównym zawodów była Aleksandra Skiba, uczennica klasy 1c. Ola na co dzień trenuje w klubie szachowym we Wrocławiu i ma na swoim koncie liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Wszystkim uczestnikom i triumfatorom ogromne gratulacje!

Dariusz Lemanik

Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 17 października 2018r. w Poznaniu, Hipodrom Wola odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewcząt naszej szkoły wśród 23 sztafet startujących wybiegała 3 miejsce w Wielkopolsce ustępując jedynie liceum sportowemu z Puszczykowa i Jarocina. Oto skład drużyny:
Matylda Polańska 3c
Kinga Trzeciak 2c
Aleksandra Polak 1a
Natalia Sielska 1b
Aleksandra Królikowska 1b
Marta Gabas 1c
Aleksandra Hołoś 2d
Joanna Jóźwiak 3d
Martyna Rybczyńska 1a
Wiktoria Szubert 1c
Rezerwowe: Katarzyna Łazaj 1c, Paulina Gruszka 1b
Martyna Rybczyńska 1a

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

16 października 2018r. na sali gimnastycznej naszego liceum rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt zawodniczki naszego liceum zajęły 1 miejsce. Wśród chłopców nasza drużyna uplasowała się na miejscu 2. Opiekunem drużyny dziewcząt jest p. Małgorzata Falszewska, opiekunem chłopców jest p. Dariusz Lemanik. Gratulacje dla naszych zawodników. Skład drużyny dziewcząt: Joanna Samolewska, Kamila Belka, Aleksandra Skiba, Hanna Marcinków. Skład drużyny chłopców: Paweł Skotnik, Hubert Piluch, Michał Gugała, Klaudiusz Ulewski.

Klasyfikacja końcowa: dziewczęta: I miejsce: LO NR I II miejsce: ZSP NR 1 chłopcy: I miejsce: ZSP NR 1 II miejsce: LO NR I III miejsce: ZSP NR 2

Dariusz Lemanik


Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych, rejon Ostrów Wlkp.- zwycięstwo dziewcząt z LO Nr I w Kępnie

11 października 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Południowej Wielkopolski. W zawodach wzięły udział najlepsze szkoły z powiatów: pleszewskiego, ostrzeszowskiego,kępińskiego,krotoszyńskiego i ostrowskiego. W imprezie wzięło udział ponad 400 dziewcząt, zwyciężyły nasze uczennice z sumą 943 pkt. 
Najwyższe wyniki:
Bogumiła Pruchnicka- I miejsce w pchnięciu kulą,
Kinga Trzeciak- I miejsce w skoku w dal,
Wiktoria Szubert- I miejsce w biegu na 1500m,
Martyna Rybczyńska- II miejsce w biegu na 800m,
Aleksandra Hołoś- II miejsce w biegu na 100m,
Matylda Polańska- III miejsce w biegu na 800m,
Natalia Sielska-III miejsce w biegu na 1500m.
Sztafeta 4×100 – III miejsce w składzie Katarzyna Łazaj, Aleksandra Hołoś, Zuzanna Bednarek, Kinga Trzeciak,
Oprócz wymienionych drużynę stanowiły:
Aleksandra Polak, Aleksandra Królikowska, Marta Gabas, Karolina Trzeciak, Aleksandra Domal, Eliza Blabuś, Joanna Jóźwiak, rezerwowa- Weronika Staszak.
Martyna Rybczyńska Ia

IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

W dniu 5 października 2018r. na terenie Leśnictwa Smardze oraz stanicy Myśliwskiej w Różyczce odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów. Oto osiągnięte wyniki drużyny dziewcząt w klasyfikacji indywidualnej:
Kategoria K-16
1. miejsce zajęła Aleksandra Królikowska 1b
2.miejsce zajęła Martyna Rybczyńska 1a
Kategoria K-18
1. miejsce zajęła Kinga Trzeciak 2c
3. miejsce zajęła Karolina Krzywiecka 3c
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta również wywalczyły 1. miejsce zarówno w kategorii K-16, jak i K-18.:
Drużynę K-16 stanowiły:
Aleksandra Królikowska 1b, Martyna Rybczyńska 1a, Natalia Sielska 1b, Aleksandra Polak 1a, Weronika Staszak 1c.
Drużynę K-18 stanowiły:
Kinga Trzeciak 2c, Karolina Krzywiecka 3c, Matylda Polańska 3c, Ewelina Dąbrowska 3c, Kinga Brylak 2c, Alicja Wiśniewska 2c.
Wyniki chłopców w klasyfikacji indywidualnej:
Kategoria M-16:
1. miejsce Bruno Nowak 1b
2. miejsce Bartłomiej Steć 1a
Kategoria M-18:
1. miejsce Karol Przewdzięk 3b
W klasyfikacji drużynowej chłopcy w kategorii M-16 wybiegali 1. miejsce w składzie:
Bruno Nowak 1b, Bartłomiej Steć 1a, Karol Władek 1b, Mateusz Osiecki 1b.
Drużyna chłopców w kategorii M-18 zajęła 2. miejsce w składzie:
Karol Przewdzięk 3b, Wojciech Kurzyński 3a, Dawid Sodomski 3a, Emilian Nowak 2a.
Martyna Rybczyńska Ia

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 28 września 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziesięć dziewcząt musiało pokonać dystans 1 kilometra. Drużyna naszej szkoły wywalczyła złoty medal i będzie reprezentować Powiat Kępiński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 17 października w Poznaniu. Oto jej skład:

1. Matylda Polańska 3c,

2. Wiktoria Szubert 1c,

3. Aleksandra Polak 1a,

4. Natalia Sielska 1b,

5. Aleksandra Królikowska 1b,

6. Marta Gabas 1c,

7. Aleksandra Hołoś 2d,

8. Joanna Jóźwiak 3d,

9. Martyna Rybczyńska 1a,

10. Kinga Trzeciak 2c.

Rezerwowe: Katarzyna Łazaj 1c, Paulina Gruszka 1b, Weronika Staszak 1c.

Martyna Rybczyńska 1a.

Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce w składzie:

1. Rafał Brzeziński 3b

2. Paweł Skotnik 3a

3. Marcin Garczarek 3b

4. Karol Przewdzięk 3b

5. Bruno Nowak 1b

6. Mikołaj Macioszczyk 3a

7. Wojciech Kurzyński 3a

8. Patryk Ociepa 1b

9. Kacper Włodarczyk 1b

10. Marcin Jakubczak 1d

rezerwowi: Mateusz Osiecki, Emil Roczniak, Karol Władek.

Martyna Rybczyńska kl.1a


Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnej Lekkiej Atletyce

W piątek 21 września 2018r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnej Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 40 uczniów. Oto mistrzowie szkoły w następujących konkurencjach:

100m. – Aleksandra Hołoś 2d i Emilian Nowak 2a

200m. – Marta Gabas 1c

400m. – Eliza Blabuś 3c, Kacper Włodarczyk 1d

800m. – Martyna Rybczyńska 1a

1000m. – Marcin Jakubczak 1d

1500m. – Aleksandra Polak 1a

Skok w dal – Kinga Trzeciak 2c i Emilian Nowak 2a

Pchnięcie kulą – Bogumiła Pruchnicka 3c i Bruno Nowak 1b

Gratulujemy!

Edyta Rybczyńska


„Razem dla Niepodległej”

W Rychtalu 09.09.2018 r. odbył się III Bieg Rychtalaka na dystansie 10 km. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Wszyscy spisali się na medal. Na 103 osoby startujące w kategorii OPEN Kobiet I miejsca ex aequo zajęły Wiktoria Szubert z klasy I c   i Martyna Rybczyńska z klasy Ia (razem wbiegły na metę). Natomiast w kategorii OPEN Mężczyzn Karol Przewdzięk z klasy IIIb zajął IX miejsce.

Martyna Rybczyńska


Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym

19 i 21 czerwca 2018r. na korcie LO w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym Juniorów i Juniorek. Organizatorem rozgrywek i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kępnie. W rozgrywkach wzięło udział 10 zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. Po wielogodzinnych zmaganiach na podium wśród dziewcząt stanęły: I miejsce Agata Piórek, II miejsce Natalia Czarczyńska, III miejsce Agnieszka Piórek. Wśród chłopców na podium stanęli: I miejsce Adam Staniaszek, II miejsce Mateusz Nasiadek, III miejsce: Jakub Grzeszkowiak.Triumfatorom rozgrywek puchary, medale i dyplomy wręczyła dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie p. Danuta Stefańska.

Dariusz Lemanik


Mistrzostwo Wielkopolski!

8 czerwca 2018r. w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Biegach na Orientację XIX Licealiady. Nasze drużyny wypadły rewelacyjnie! Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Narożna, Justyna Hołoś, Karolina Krzywiecka, Weronika Wróbel i rezerwowa Kinga Trzeciak zostały wicemistrzyniami Wielkopolski. Natomiast chłopcy odnieśli historyczne zwycięstwo, zostając Mistrzami Wielkopolski. Oto ich skład: Wiktor Rybczyński, Bartosz Gibek, Wojciech Kurzyński, Karol Przewdzięk. Indywidualnie duży sukces odniósł Wiktor Rybczyński, zajmując 1 miejsce wśród 120 startujących.

Kinga Trzeciak, kl. Ic


IIa najlepsza w siatkówce!

19 czerwca 2018r. na sali gimnastycznej naszego liceum odbyły się mistrzostwa szkoły w siatkówce. W rozgrywkach wzięły udział 4 klasy: 1a,2a,1b oraz drużyna z połączonych klas 1c i 2c. Mistrzem szkoły została klasa 2a, na 2 miejscu uplasowała się klasa 1a, na najniższym podium stanęła drużyna z klasy 1c/2c. Dyplomy triumfatorom wręczył nauczyciel wf p. Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik

Świetny występ w Licealiadzie!

 

5 czerwca 2018r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Szkolna Liga XIX. Licealiady. Naszą szkołę reprezentowało 12 dziewcząt. Wszystkie osiągnęły bardzo dobre wyniki, zajmując w klasyfikacji drużynowej 3 miejsce w województwie na 28 zespołów.

A oto te, które stanęły na podium:

- 3 m w pchnięciu kulą zajęła Karolina Trzeciak z klasy 1 c,

- 3 m w biegu na 400 metrów zajęła Joanna Jóżwiak z klasy 2d,

- 2 m w biegu na 400 metrów zajęła Eliza Blabuś z klasy 2c,

- 2 m w skoku w dal, z bardzo dobrym wynikiem (5,20m), zajęła Kinga Trzeciak z klasy 1c.

Najlepszy wynik osiągnęła sztafeta 4x100m, zajmując 1. miejsce. Oto jej skład: Małgorzata Ciemna, Aleksandra Hołoś, Zuzanna Bednarek i Kinga Trzeciak.

Oprócz wyżej wymienionych dziewcząt wysokie rezultaty osiągnęły także: Bogumiła Pruchnicka, Aleksandra Domal, Zuzanna Bednarek, Matylda Polańska i Karolina Krzywiecka.

Kinga Trzeciak, kl. IcBieg na orientację w Żdżarach

2. czerwca 2018r. w Żdżarach (powiat wieruszowski) odbył się Puchar Najmłodszych w biegu na orientację zorganizowany przez Polski Związek Orientacji Sportowej. Naszą szkołę w biegu klasycznym na dystansie 5,2km reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej spisali się Karol Przewdzięk i Bartosz Gibek. Pozostali uczestnicy to: Martyna Rybczyńska, Aleksandra Hołoś, Matylda Polańska, Kinga Trzeciak, Justyna Hołoś i Emilian Nowak.

Zawody były sprawdzianem umiejętności dla naszych uczniów przed Finałem Wojewódzkim w BNO, który odbędzie się 8. czerwca w Poznaniu.

Edyta Rybczyńska


Dziewczyny mistrzyniami Wielkopolski!

 

29. maja 2018r. w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców w składzie:

1. Karol Przewdzięk

2. Wiktor Rybczyński

3. Feliks Langowicz

4. Mikołaj Macioszczyk

5. Marcin Garczarek

6. Wojciech Kurzyński

Rezerwowy: Emil Roczniak

zajęła VI miejsce w Wielkopolsce.

 

Natomiast dziewczęta sprawiły ogromną niespodziankę, zostając Mistrzyniami Wielkopolski. Oto skład drużyny:

1. Matylda Polańska

2. Jagoda Gania

3. Katarzyna Bacińska

4. Joanna Jóźwiak

5. Karolina Krzywiecka

6. Kinga Trzeciak

Rezerwowa: Eliza Blabuś.

 

Opiekunami drużyn byli: p. Dariusz Lemanik i p. Edyta Rybczyńska.

Edyta Rybczyńska

 


Siatkówka plażowa – II miejsce w powiecie!

18 maja 2018r. na boisku „Orlik” w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 8 par z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Nasza para: Paweł Skotnik i Mikołaj Macioszczyk z kl. IIa po wielogodzinnych zmaganiach wywalczyła 2 lokatę i tym samych w czerwcu w Kaliszu będzie reprezentować nasz powiat na mistrzostwach rejonu. Opiekunem drużyny jest p. Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik


Drugie miejsce w finale wojewódzkim!

12 maja 2018r. w ogrodzie botanicznym w Poznaniu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: kapitan Karolina Krzywiecka, Matylda Polańska, Vanessa Długowska, Bogumiła Pruchnicka, Ewelina Dąbrowska oraz Kinga Brylak. Dziewczyny od miesięcy przygotowywały się do zawodów, w których musiały zmierzyć się z udzieleniem pomocy ofiarom różnych wypadków. Na sześciu stacjach udało im się zdobyć łącznie 216 punktów, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca, o 1 punkt za zwycięską drużyną. Opiekunem grupy jest p. Edyta Rybczyńska.

 

Ewelina Dąbrowska, kl 2c


Drużynowe Biegi Przełajowe – mamy I miejsce!

26 kwietnia 2018r. w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Drużyna chłopców i dziewcząt z naszego liceum zajęła I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zajęła Matylda Polańska, natomiast Kinga Trzeciak wywalczyła trzecią lokatę. Wśród chłopców w klasyfikacji indywidualnej – III miejsce zajął Wiktor Rybczyński. Skład drużyny dziewcząt: Matylda Polańska, Kinga Trzeciak, Karolina Krzywiecka, Jagoda Gania, Katarzyna Bacińska, Eliza Blabuś, Jagoda Tuz. Skład drużyny chłopców: Wiktor Rybczyński, Karol Przewdzięk, Marcin Garczarek, Wojciech Kurzyński, Mikołaj Macioszczyk, Bartosz Gibek, Feliks Langowicz, Emil Roczniak. Opiekunem drużyny chłopców jest p. Dariusz Lemanik, a drużyny dziewcząt p. Edyta Rybczyńska. Drużyna chłopców i dziewcząt będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Żerkowie 29 maja bieżącego roku.

Gratulacje dla wszystkich i życzymy kolejnych sukcesów.

Dariusz Lemanik


Wzięliśmy udział w majowym biegu ulicznym

 1 maja 2018 roku odbył się V Kępiński Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysokie umiejętności biegowe, zajmując następujące miejsca: w kategorii do 19 lat wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Matylda Polańska, a trzecie miejsce Jagoda Gania. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Karol Przewdzięk, a szóste miejsce Wiktor Rybczyński. W zawodach wzięły udział także: Kinga Trzeciak, Karolina Krzywiecka, Katarzyna Bacińska i bardzo wielu absolwentów.

Wiktor Rybczyński

 


,,Sprawni jak żołnierze” – drugie i trzecie miejsce w województwie!

17.04.2018r. reprezentujące naszą szkołę drużyny: dziewcząt (w składzie: Anna Kaczor, Justyna Hołoś, Kinga Trzeciak) oraz chłopców(w składzie: Radosław Wróbel, Wiktor Rybczyński, Karol Przewdzięk i rezerwowy Mikołaj Macioszczyk) przemierzyły długą drogę do małego miasta Rogoźna, by tam wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i wywalczyć miejsca na podium w wojewódzkim etapie zawodów sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”. Podczas rywalizacji obie grupy musiały wykazać się w pięciu konkurencjach: strzelanie z broni, rzut granatem, bieg na orientację, wiedza z zakresu pierwszej pomocy oraz tor sprawnościowy. Po trudnych zmaganiach dziewczyny uplasowały się na 3 miejscu, a chłopcy zajęli wyczekiwane i w pełni zasłużone 2 miejsce. Zaangażowanie oraz czas poświęcony przez zespoły i ich niezastąpioną opiekunkę – p. Edytę Rybczyńską nie mogły zostać lepiej nagrodzone. Zdobyta motywacja pozwoli na kolejne miesiące ciężkiej pracy, by za rok móc powtórzyć sukces.

Justyna Hołoś, kl. IIId


41. obóz narciarski

W dniach 07. – 11.03.2018 r. odbył się 41. obóz narciarski zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dla 37 uczniów naszej szkoły. W tym roku dla odmiany odwiedziliśmy tereny Czarnej Góry. Cele wycieczki to: nauka i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych, biegowych oraz desce; poznanie walorów turystycznych Czarnej Góry, Stronia Śląskiego i Bielic oraz wyrabianie nawyku i umiejętności korzystania z aktywności ruchowej w dorosłym życiu. Każdy z uczących opanował podstawowe zasady jazdy na nartach zjazdowych, w tym 14 początkujących, a 13 uczniów również na nartach biegowych. Tę dyscyplinę mogliśmy uprawiać w Bielicach, gdzie znajduje się wiele dobrze rozwiniętych szklaków do jazdy na nartach biegowych. Pogoda i warunki śniegowe pozwoliły nam maksymalnie wykorzystać pobyt w górach.

Aleksandra Idasiak, kl. IIc


I miejsce w siatkówce!

2 marca 2018r. w hali sportowej ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców. Nasza drużyna w składzie:  PAWEŁ SKOTNIK, MIKOŁAJ MACIOSZCZYK, MATEUSZ NASIADEK, JĘDRZEJ TOKARZ, KAMIL KULA, WIKTOR RYBCZYŃSKI, ADAM ŻYMEŁKA, DAWID SODOMSKI I MATEUSZ ŚNIEGOCKI zajęła 1 miejsce i 14 marca będzie reprezentować nasz powiat w  mistrzostwach rejonu , które odbędą się w Kaliszu. Trenerem drużyny jest Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik


I miejsce naszych chłopców w koszykówce!

9 lutego 2018r. na hali sportowej w ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców. Nasza drużyna w składzie: PAWEŁ SKOTNIK, DAWID SODOMSKI, WIKTOR RYBCZYŃSKI, KAMIL KULA, KLAUDIUSZ ULEWSKI, MATEUSZ ŚNIEGOCKI, HUBERT PILUCH, MAKSYMILIAN KAMECKI, KACPER KURZAWA, MICHAŁ WŁODARCZYK, BARTOSZ BĘŚ, ŁUKASZ BRYŁKA zajęła 1 miejsce i 9 marca 2018r. w Ostrowie Wielkopolskim będzie reprezentować nasz powiat na mistrzostwach rejonu kaliskiego. Trenerem drużyny jest p. Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik


„Kamikadze” zimą

3 lutego 2018 roku odbyły się zimowe manewry „Kamikadze”. Baza rajdu zlokalizowana była w Sali OSP w Żurawińcu. Zawodnicy startowali na trasach 7, 15 oraz 30 km. Podstawą sklasyfikowania zawodnika było znalezienie co najmniej 3 punktów kontrolnych i powrót na metę w regulaminowym limicie czasu. Za popełniane błędy na trasie zawodnikom naliczone zostały punkty karne. Dodatkowym utrudnieniem były umieszczone na trasie punkty stowarzyszone, za potwierdzenie których były także naliczane punkty karne. Na trasie 7 km drugie miejsce zajęły Ewelina Dąbrowska i Karolina Krzywiecka z klasy IIc. Na dystansie 15 km również II miejsce wywalczyła Kinga Trzeciak z klasy Ic w drużynie z p. Edytą Rybczyńską. W kategorii mężczyzn, także na trasie 15 km drugie miejsce przypadło Karolowi Przewdziękowi. Na dystansie 30 km siódme miejsce zajął Wiktor Rybczyński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!

Kinga Trzeciak, kl. Ic


Badminton – historyczny sukces naszych chłopaków!

18 grudnia 2017r. na hali KOSiR w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasza drużyna chłopców w składzie: Radosław Wróbel, Wiktor Rybczyński i Michał Włodarczyk zdobyła złoty medal. Jest to największy sukces w tej dyscyplinie w historii naszego liceum. Gratulacje dla naszych reprezentantów. Opiekunem drużyny jest p. Dariusz Lemanik

Dariusz Lemanik


Piłka ręczna dziewcząt – II miejsce w rejonie!

 

29 października 2017 roku w hali sportowej ZSP w Kożminie Wielkopolskim odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.  Drużyna dziewcząt w składzie:  Zuzanna Bednarek, Eliza Blabuś, Joanna Ćwik, Joanna Jóźwiak, Anna Kaczor, Zuzanna Leszczyna, Alicja Noculak, Matylda Polańska, Bogumiła Pruchnicka, Sandra Środecka, Iga Tuz, Laura Wróbel zajęła 2 miejsce.

 

Klasyfikacja końcowa

1 ZSP Kożmin Wielkopolski

2 LO Nr I Kępno

3 ZSP  Ostrzeszów

4 LO Nr I Krotoszyn

5 Zespół Szkół Technicznych Pleszew

6 LO Nr II Kalisz

 

Małgorzata Falszewska


Nasi badmintoniści na pierwszym miejscu w Kaliszu!

30 listopada 2017r. w Kaliszu odbyły się eliminacje do Mistrzostw Województwa w Badmintonie Drużynowym Chłopców.  Nasza drużyna w składzie: Radosław Wróbel, Wiktor Rybczyński i Michał Włodarczyk zajęła 1 miejsce i wywalczyła awans do najlepszej  ósemki województwa. Opiekunem drużyny jest Dariusz Lemanik.  Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Dariusz Lemanik


I i II miejsce w piłce ręcznej!

 

7 listopada 2017 roku w ZSP Nr 2 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie:  Zuzanna Bednarek, Eliza Blabuś, Joanna Ćwik, Joanna Jóźwiak, Anna Kaczor, Zuzanna Leszczyna, Alicja Noculak, Matylda Polańska, Bogumiła Pruchnicka, Sandra Śródecka, Iga Tuz, Laura Wróbel zajęła I miejsce.

Mecz zakończył się remisem 14 :14, w dogrywce dziewczęta pokonały ZSP Nr 1 - 15 : 14.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Joanna Jóźwiak, a tytuł najlepszej bramkarki trafił do Bogumiły Pruchnickiej.

 

Drużyna chłopców w składzie: Bartosz Bęś, Mateusz Tomaszewski, Marcin Garczarek, Tomasz Jarych, Oskar Kowalczyk, Kamil Kula, Emilian Nowak, Karol Przewdzięk, Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Eryk Szymandera zajęła II miejsce.

Wyniki spotkań:

LO Nr I – ZSP Nr 1  18 :11

LO Nr I – ZSP Nr 2   4 : 12

LO Nr 2 – ZSP Nr 1  8 : 4

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Dawid Sodomski.

Małgorzata Falszewska


Nasi tenisiści na drugim miejscu w rejonie!

 

9 listopada 2017r.  na hali sportowej OSiR w Kaliszu rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn z rejonu kaliskiego. Drużyna naszych chłopców w składzie: Paweł Skotnik, Robert Walery, Hubert  Piluch i Rafał Jańczak zajęła 2 miejsce. Tym samych chłopcy powtórzyli osiągnięcie z zeszłego roku.  Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dariusz Lemanik


Paweł Skotnik mistrzem szkoły!

6 października 2017r. na sali gimnastycznej naszego liceum odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzem szkoły został Paweł Skotnik, który w finale pokonał Roberta Walerego.

Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE: PAWEŁ SKOTNIK – 2A

II MIEJSCE: ROBERT WALERY – 3A

III MIEJSCE: HUBERT PILUCH – 1A

IV MIEJSCE : RAFAŁ JAŃCZAK – 3A

Dariusz Lemanik


Biegacze na pierwszym miejscu!

29.09.2017r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegach na Orientację w miejscowości Różyczka – Nadleśnictwo Syców.

Drużyna dziewcząt i chłopców naszej szkoły była bezkonkurencyjna. Zarówno w kategoriach indywidualnych jak i drużynowych zajęli najwyższe lokaty. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsze były Justyna Hołoś i Karolina Krzywiecka, obie z tym samym czasem zajęły 1. miejsce. 2. miejsce zajęła Weronika Wróbel, a 3. Matylda Polańska. Drużynowo dziewczęta też zajęły 1. miejsce. Oto jej skład: Justyna Hołoś, Karolina Krzywiecka, Weronika Wróbel, Matylda Polańska, Natalia Narożna, Katarzyna Bacińska, Kinga Trzeciak, Ewelina Dąbrowska i Alicja Wiśniewska.

Indywidualnie wśród chłopców w Powiecie Kępińskim najlepsi byli: Wiktor Rybczyński – 1m., Karol Przewdzięk – 2m., Radosław Wróbel – 3m. Drużynowo chłopcy także okazali się najlepsi. Oto skład drużyny: Wiktor Rybczyński, Karol Przewdzięk, Radosław Wróbel, Jakub Sikorski, Dawid Sodomski i Bartosz Gibek. Opiekunem drużyn była p. Edyta Rybczyńska.

Wiktor Rybczyński, kl. IIIa


Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce

19 września 2017r. w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Oto wyniki naszych uczniów.

W kategorii dziewcząt:

Małgorzata Ciemna – II miejsce w biegu na dystansie 100m
Justyna Hołoś – II miejsce w biegu na dystansie 200m
Matylda Polańska – II miejsce w biegu na dystansie 800m
Katarzyna Bacińska  – I miejsce w biegu na dystansie 1500m
Bogumiła Pruchnicka – II miejsce w pchnięciu kulą
Aleksandra Domal – III miejsce w pchnięciu kulą
Kinga Trzeciak – I miejsce w skoku w dal
Zuzanna Bednarek – II miejsce w skoku w dal
Agata Najdek – I miejsce w rzucie oszczepem
Alicja Noculak – III miejsce w rzucie oszczepem

Sztafeta szwedzka  – I miejsce, skład sztafety:
Zuzanna Bednarek, Małgorzata Ciemna, Matylda Polańska, Anna Kaczor

Wyniki chłopców:

Wiktor Rybczyński – I miejsce w biegu na dystansie 400m
Marcin Garczarek – III miejsce w biegu na dystansie 1500m
Karol Przewdzięk – II miejsce w biegu na dystansie 3000m
Mikołaj Macioszczyk – II miejsce w biegu na dystansie 800m
Szymon Cieplik – III miejsce w biegu na dystansie 200m
Emilian Nowak – II miejsce w skoku w dal
Wojciech Kurzyński  – III miejsce w pchnięciu kulą
Konrad Szolc – II miejsce w rzucie oszczepem
Radosław Wróbel – III miejsce w rzucie oszczepem

Sztafeta szwedzka – I miejsce, skład sztafety:
Radosław Wróbel, Kamil Hojka, Bartosz Bęś, Wiktor Rybczyński

Sztafeta 4x100m – II miejsce, skład sztafety:
Dawid Sodomski, Wojciech Kurzyński, Jakub Hącia, Emilian Nowak

Opiekunem grupy dziewcząt jest p. Edyta Rybczyńska,  a grupy chłopców p. Dariusz Lemanik.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Edyta Rybczyńska

 


Rajd na orientację Kamikadze „Ostatnia Misja”

 

01.07.2017r. odbył się rajd na orientację Kamikadze „Ostatnia Misja”. Organizatorami rajdu KAMIKADZE jest Drużyna KAMIKADZE w składzie: Marek Zaremba, Grzegorz Kupczak, Radosław Ertel. Musieliśmy zmierzyć się z wojskową nawigacją, biegiem na azymut po bezdrożach, z mapą wyrysowaną przez zwiadowców, z punktami kontrolnymi i stowarzyszonymi oraz z zadaniami specjalnymi. Przedstawiamy wyniki rajdu.

Trasa na dystansie 13km:

I miejsce Zuzanna Szczepaniak i Radosław Wróbel,

II miejsce Bartosz Gibek i Mikołaj Macioszczyk,

III miejsce Katarzyna Bacińska i Matylda Polańska.

Trasa na dystansie 25 km:

II miejsce Wiktor Rybczyński i Dawid Jerzyk.

Klasyfikacja zadań specjalnych:

I miejsce Dawid Jerzyk,

III miejsce Wiktor Rybczyński.

Otrzymaliśmy piękne medale, statuetki oraz wiele nagród rzeczowych.

                                     Wiktor Rybczyński, kl. IIIa


Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym

 22 czerwca 2017 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP nr 1 oraz na kortach w Mroczeniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 14 zawodników z powiatu kępińskiego. Wśród juniorek  turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” . Po wielogodzinnych zmaganiach najlepszą juniorką powiatu została Katarzyna Bacińska z LO Nr I w Kępnie, na miejscu 2 uplasowała się Karolina Jany z ZSP nr 1 w Kępnie, a na najniższym podium stanęła Martyna Rybczyńska uczennica Gimnazjum nr 2 w Kępnie. Wśród chłopców turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” w 3 grupach. Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzowie poszczególnych grup rozegrali 3 mecze finałowe. Bogdan Fiałkowski z ZSP nr 1 w Kępnie pokonał Wiktora Rybczyńskiego i Huberta Kubota z LO Nr I w Kępnie i tym samych został najlepszym juniorem naszego powiatu. Na miejscu 2 stanął Wiktor Rybczyński, a Hubert Kubot uplasował się na miejscu 3. Gospodarze turnieju, nauczyciele Dariusz Lemanik i Bogusław Pawlus, wręczyli triumfatorom pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.

Dariusz Lemanik


Udany występ naszych biegaczy w Olejnicy

6 czerwca 2017r. w Olejnicy odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach na Orientację. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie:

1. Natalia Narożna

2. Weronika Wróbel

3. Zuzanna Szczepaniak

4. Justyna Hołoś

wywalczyła II miejsce w Wielkopolsce, przegrywając jedynie 11 setnymi z drużyną z Wolsztyna.

Drużyna chłopców w składzie:

1. Wojciech Gałecki

2. Dawid Jerzyk

3. Piotr Janikowski

4. Wiktor Rybczyński

zajęła IV miejsce.

Ogromny sukces odniosła Natalia Narożna, wygrywając indywidualnie te zawody. Pokonała około 100 dziewczyn z całego województwa.

Gratulujemy!

Wiktor Rybczyński


 

 

Biegi przełajowe w Żerkowie

25 maja 2017r. w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych szkół  ponadgimnazjalnych.  Drużyna dziewcząt i chłopców z LO Nr I w Kępnie spisała się na medal. Drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Bacińska, Matylda Polańska, Jagoda Tuz, Weronika Paleczna, Joanna Jóźwiak i Aleksandra Ptak zdobyła srebrny medal.  Natomiast zespół chłopców w składzie: Wiktor Rybczyński, Karol Przewdzięk, Jakub Turowski, Dawid Jerzyk, Feliks Langowicz, Radosław Wróbel i Marcin Garczarek uplasował się na najniższym podium.

Opiekunem drużyny dziewcząt jest p. E. Rybczyńska, a drużyny chłopców p. D. Lemanik.

 

Dariusz Lemanik


18 – 19 maja 2017 roku w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu

w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach XVIII Licealiady

Organizatorami zawodów był Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie

i Urząd Gminy w Baranowie. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych do zawodów przystąpiło siedem par. W kolejnych dniach rozegrano turniej w kategorii chłopców. Do gier przystąpiło jedenaście par z trzech szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Mecze rozegrano systemem brazylijskim – podwójnej eliminacji. W imieniu Starosty Kępińskiego p. Witolda Jankowskiego, najlepszym parom wręczono pamiątkowe medale i dyplomy.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

Dziewczęta :

 1. miejsce – Monika Wojciechowska, Dorota Stróżyńska – ZSP Nr 2 Kępno
 2. miejsce – Klaudia Bryza, Natalia Średzińska – ZSP Nr 1 Kępno
 3. miejsce – Nikola Zając, Zielonka Sandra – ZSP Nr 1 Kępno
 4. miejsce – Martyna Brząkała, Zuzanna Światłowska – ZSP Nr 1 Kępno

Chłopcy:

 1. miejsce – Wiktor Łuczak, Krystian Uruski – ZSP Nr 1 Kępno
 2. miejsce – Dominik Nagorzański, Jakub Strąk – ZSP Nr 2 Kępno
 3. miejsce – Wiktor Rybczyński, Radosłąw Wróbel – LO Nr I Kępno
 4. miejsce – Paweł Skotnik, Mikołaj Macioszczyk – LO Nr I Kępno

 

Dariusz Lemanik


 

„Sprawni jak żołnierze” -  historyczny awans do finału ogólnopolskiego!

23 maja 2017 r. w Bolechowie odbył się XL finał zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Drużyna dziewcząt w składzie: Anna Kaczor II D, Justyna Hołoś II D oraz Zuzanna Szczepaniak – absolwentka zajęły I miejsce w województwie, uzyskując po raz pierwszy w historii szkoły awans do finału ogólnopolskiego. Dziewczęta zdobyły również puchary za najlepsze wyniki w konkurencjach: strzelanie, bieg na orientację oraz bieg sprawnościowy. Także drużyna chłopców w składzie: Radosław Wróbel II A, Wiktor Rybczyński II A oraz Piotr Janikowski – absolwent, stanęła na podium, zdobywając III miejsce. Wisienkami na torcie okazały się medale dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika, które bezsprzecznie przyznano Annie Kaczor oraz Radosławowi Wróblowi z naszego liceum. Finał ogólnopolski zawodów odbędzie się w czerwcu br. w Bornym Sulinowie k. Szczecina. Bardzo dziękujemy opiekunowi obu zespołów – p. Edycie Rybczyńskiej, bez której zaangażowania i determinacji sukcesy te nie byłyby możliwe.

Zuzanna Szczepaniak, absolwentka

Wrażenia z zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Ekipa „Starego” dzielnie ruszyła do boju. Kiedy ptaki zaczęły  śpiewać, a słońce wschodziło na horyzoncie, nasze białe łabędzie wyruszyły na podbój bolechowskiej puszczy. Nasi uczniowie i absolwenci, szlifujący swoje umiejętności pod okiem p. Edyty Rybczyńskiej, wspięli się na wyżyny swoich możliwości i udowodnili, że nie zawsze praktyka czyni mistrza, a sprytem i inteligencją potrafią nadrobić brak doświadczenia w obcowaniu z najważniejszym przyrządem myśliwego, czyli bronią strzelecką. W rzucie granatem pokazali, że oczy codziennie skupione na rozwiązywaniu zadań są również ich mocną stroną, kiedy trzeba celnie trafiać w punkt. Ponieważ w naszej szkole mamy mistrzynie województwa w udzielaniu pierwszej pomocy, ta konkurencja była tylko formalnością, a jedyne, co mógł zrobić ratownik nadzorujący konkurencję, to uścisnąć dłoń naszym mistrzom i dać maxa! Nasz kolejny sprawdzian to bieg na orientację. Tutaj również nasi nie zawiedli. Startujący jako czwarty zespół dziewczyny i jako dziewiąty zespół chłopcy wyprzedzali na trasie wszystko i wszystkich. Wpadli na metę daleko przed drużynami startującymi wcześniej i tym sposobem przypieczętowali swój sukces – wrócili z 5 pucharami i 10 medalami. Ciężka praca, zaangażowanie oraz czas poświęcony przez nich oraz ich opiekuna i mentorkę nie mogły zostać lepiej nagrodzone. Zdobyta motywacja pozwoli na rok ciężkiej pracy, aby stworzyć nowy narybek i za rok powtórzyć sukces.

Radosław Wróbel, kl. IIa


 

Nasi lekkoatleci wystartowali w Trzcinicy

 21.05.2017r. odbył się w Trzcinicy III Gminny Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza na dystansie 8 km. Lekkoatleci z naszej szkoły nie mogli nie wziąć udziału w tak dobrze zorganizowanej imprezie sportowej. Wszyscy wystartowali w kategorii OPEN (około 80 osób). Swoją wyśmienitą formę po raz kolejny zaprezentowała Katarzyna Bacińska, zajmując II miejsce. Pozostałe osoby także zajęły bardzo dobre lokaty:

Weronika Paleczna VI miejsce

Dawid Jerzyk XII miejsce

Wiktor Rybczyński XVI miejsce

Feliks Langowicz XXII miejsce

 

Gratulujemy!

Edyta Rybczyńska


 

Dziewczyny z drużyny pierwszej pomocy pojadą do Rzeszowa!

20.05.2017 roku na terenie Parku Cytadela w Poznaniu odbyły się XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Drużyna z LO Nr I w Kępnie przygotowywana przez p. Edytę Rybczyńską bierze udział w tych zmaganiach już od 16 lat. W tegorocznym konkursie do działań przystąpiło 12 grup z całej Wielkopolski, m.in. reprezentacje Krotoszyna, Koła, Piły, Kalisza i Wrześni.

Wraz z moimi koleżankami – Zuzanną Szczepaniak, Eweliną Dąbrowską, Karoliną Krzywiecką i Zuzanną Kuropką, zmierzyłyśmy się z niesieniem pomocy poszkodowanym z ranami ciętymi, postrzałowymi, a nawet amputowanymi kończynami. Nie obyło się także bez resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pomocy przy ataku epilepsji czy poparzeniu. Wymagano od nas także okazania wsparcia medycznego i psychologicznego  ofierze gwałtu oraz dziecku, które uległo podtopieniu. Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że w ocenie ratowników medycznych zdobyłyśmy 206 punktów na 216 możliwych do uzyskania. Tym samym uplasowałyśmy się na I miejscu i awansowałyśmy do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 09-11.06. 2017 w Rzeszowie.

 

Dominika Gola, kapitan drużyny


Udany bieg naszych uczniów

 13. maja 2017r. odbył się w Mroczeniu III Bieg im. Hrabiego Wężyka na dystansie 7 kilometrów. Reprezentanci naszego liceum startowali w kategorii OPEN i uplasowali się na następujących miejscach:

- wśród kobiet I miejsce zajęła Katarzyna Bacińska, II miejsce Weronika Paleczna, a IV miejsce Matylda Polańska,

- wśród panów III miejsce zajął Wiktor Rybczyński.

Gratulujemy!

Edyta Rybczyńska


Majowy bieg uliczny w Kępnie

1. maja 2017r. odbył się IV Kępiński Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno na dystansie 10km. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli następujące miejsca:

 W kategorii K16:

1m Weronika Paleczna

2m Katarzyna Bacińska

W kategorii M16:

2m Dawid Jerzyk

5m Wiktor Rybczyński

6m Karol Przewdzięk

W kategorii Gmina Kępno:

2m Katarzyna Bacińska

 

Gratulujemy!

Wiktor Rybczyński


 

Mamy pierwsze miejsce w biegach na orientację!

22 kwietnia 2017 roku odbyły się XIX Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację. Nasi uczniowie, pod kierunkiem p. E. Rybczyńskiej, spisali się na medal, zajmując w kategorii „szkoła” 1 miejsce. Są to następujące osoby: Natalia Narożna, Matylda Polańska, Jagoda Tuz, Justyna Hołoś, Weronika Wróbel, Zuzanna Szczepaniak, Bartosz Gibek, Wiktor Rybczyński, Jakub Sikorski, Dawid Sodomski, Wojciech Kurzyński, Dawid Jerzyk, Wojciech Gałecki i Piotr Janikowski. Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli: w kategorii K18 1m Natalia Narożna, 2m Matylda Polańska, 3m Jagoda Tuz, 4m Justyna Hołoś, a w kategorii M18 4m Wiktor Rybczyński. Gratulujemy!

Wiktor Rybczyński, kl. IIa


Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych

Dnia 10 kwietnia 2017r. na terenie ośrodka KOSiR odbyły się mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce -  Katarzyna Bacińska z klasy IIc

II miejsce – Weronika Paleczna z klasy IIId

III miejsce – Matylda Polańska z klasy Ic

Chłopcy:

I miejsce – Wiktor Rybczyński z klasy IIa

II miejsce – Dawid Jerzyk z klasy IIId

III miejsce – Piotr Janikowski z klasy IIIb

Opiekunami uczniów są p. Edyta Rybczyńska oraz p. Dariusz Lemanik.

Serdecznie gratulujemy!

Karolina Szczepańska


Brązowy medal Jakuba Sikorskiego!

3. miejsce w Polsce!

 W dniach 24-26 marca 2017r. w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu w Formule Kick Light. W zawodach wystartowało 232 zawodników z całej Polski. Rewelacyjnie zaprezentował się uczeń naszego liceum z klasy IIa Jakub Sikorski, który wywalczył brązowy medal.

Jakub na co dzień trenuje sporty walki w wieruszowskim klubie „Husaria”.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dariusz Lemanik


Nasi chłopcy Mistrzami Powiatu w koszykówce!

24 stycznia 2017r. na hali sportowej w ZSP nr 2 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce chłopców. Wspaniale zaprezentowali się chłopcy naszego liceum, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i, tak jak w roku ubiegłym, zostali Mistrzami Powiatu w Koszykówce. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Piotra Janikowskiego – ucznia klasy 3b  naszego liceum.

W marcu nasi chłopcy będą reprezentować powiat na mistrzostwach rejonu, które odbędą się w Kaliszu.

Skład drużyny: PIOTR JANIKOWSKI, ŁUKASZ SIEMAŃSKI, MARCIN BURNICKI, BARTOSZ ŚWIATŁOWSKI, MICHAŁ BAGIŃSKI, PAWEŁ SKOTNIK, WIKTOR RYBCZYŃSKI, MATEUSZ ŚNIEGOCKI, MICHAŁ KRAWIEC, DAWID SODOMSKI, BARTOSZ BĘŚ, JAKUB KACZMAREK.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I MIEJSCE – LO NR I

II MIEJSCE – ZSP NR 2

III MIEJSCE  – ZSP NR 1

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dariusz Lemanik


 

Nasze dziewczyny najlepsze w piłce koszykowej!

25 stycznia 2017 roku w hali sportowej ZSP Nr 2 w Kępnie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu

w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Jeziorna, Martyna Świeściak, Anna Kaczor, Kamila Cudniewicz, Paulina Lorenz, Eliza Blabuś, Laura Wróbel, Joanna Ćwik, Bogusława Pruchnicka, Alicja Noculak, Joanna Jóżwiak wygrała wszystkie mecze, zdobywając I miejsce.

Wyniki meczów:

LO Nr I -  ZSP Nr 1 – 16 : 8

LO Nr I – ZSP Nr 2 – 15 : 7

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju trafił do Martyny Świeściak.

Małgorzata Falszewska


Sukces naszego tenisisty stołowego

10 grudnia 2016r. odbyły się XXIV mistrzostwa powiatu ostrzeszowskiego w tenisie stołowym. Na starcie zawodów stanęło 70 zawodników z Wielkopolski, Dolnego Śląska i województwa łódzkiego. Wszyscy  reprezentowali wysoki poziom sportowy, w  większości byli to zawodnicy, którzy grają w trzeciej i czwartej lidze. Rewelacyjnie zaprezentował się uczeń naszego liceum, a zarazem zawodnik UKS-u Piast Ostrzeszów Robert Walery z klasy IIa, zajmując  III miejsce w kategorii  13-17 lat.

                                                                                                          Robert Walery, kl. IIa


Badminton – drugie miejsce w Wielkopolsce!

30 listopada i 1 grudnia 2016r. na hali sportowej Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem imprezy był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Drużyna chłopców i dziewcząt naszej szkoły wywalczyła II lokatę. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali nasi reprezentanci: Radosław Wróbel i Aleksandra Ptak. Opiekunem drużyny chłopców i dziewcząt jest p. Dariusz Lemanik.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów .

Skład drużyny chłopców:

Radosław Wróbel

Tymoteusz Dziedzic

Wiktor Rybczyński

Skład drużyny dziewcząt:

Aleksandra Ptak

Izabela Gibek

Aleksandra Gogół

 

Dariusz Lemanik


 

Rewelacyjni w tenisie stołowym!

 18 listopada 2016r. na sali ZSP nr 1 w Ostrzeszowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.  Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna dziewcząt w składzie: Jagoda Piluch, Julita Ferfet, Aleksandra Gogół i Magdalena Walczak zajęła III  miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Kowalczyk, Paweł Skotnik, Robert Walery oraz Rafał Jańczak wywalczyła II lokatę.

Opiekunem zespołu dziewcząt jest p. Małgorzata Falszewska, natomiast drużyny chłopców

– p. Dariusz Lemanik.  Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 Dariusz Lemanik


Mamy drugie miejsce w piłce ręcznej!

7 listopada 2016 roku w ZSP Nr 2 odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju przystąpiły wszystkie drużyny powiatu kępińskiego. Drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Jóżwiak, Alicja Noculak, Martyna Świeściak, Bogumiła Pruchnicka, Natalia Jeziorna, Kamila Cudniewicz, Paulina Lorenc, Sandra Łukaszczyk, Laura Wróbel, Joanna Ćwik, Eliza Blabluś, Anna Kaczor zajęła II miejsce.

Wyniki spotkań:

LO Nr I – ZSP Nr 2      19 : 9

LO Nr I – ZSP Nr 1       8 : 11

ZSP Nr 1- ZSP Nr 2     11 :5

Drużyna chłopców w składzie: Michał Bagiński, Bartosz Bęś, Hubert Ceglarek, Piotr Janikowski, Michał Chrupała, Dawid Grygierzec, Kamil Hojka, Tomasz Jarych, Oskar Kowalczyk, Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Mateusz Śniegocki, Bartosz Światłowski, Mateusz Tomaszewski również zajęła II miejsce.

Wyniki meczów:

LO Nr I – ZSP Nr1        14 : 9

LO Nr I – ZSP Nr 2         6 : 14

ZSP NR 2 – ZSP Nr 1   14 : 4

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dawid Sodomski, a tytuł najlepszej bramkarki trafił do Bogusławy Pruchnickiej.

Małgorzata Falszewska


I miejsce w tenisie stołowym!

27 października 2016r.  na sali gimnastycznej naszego liceum odbyły się Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt i Chłopców w Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach XVIII Licealiady. Nasz zespół chłopców i dziewcząt zajął I miejsce.

Reprezentantom szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na mistrzostwach rejonu kaliskiego, które odbędą się 18 listopada br. w Kaliszu.

Skład drużyny chłopców: Skotnik Paweł, Walery Robert, Kowalczyk Bartłomiej i Jańczak Rafał. Opiekunem chłopców jest p. Dariusz Lemanik.

Skład drużyny dziewcząt: Piluch Jagoda, Ferfet Julita, Gogół Aleksandra, Walczak Magdalena. Opiekunem dziewcząt jest p. Małgorzata Falszewska.

 

Dariusz Lemanik


 

XII Mistrzostwa Młodych w biegu na orientację

15 października 2016r. w miejscowości Rybka (gmina Galewice) odbyły się XII Mistrzostwa Młodych w biegu na orientację ,,Od przedszkola do Seniora”; zawodów o Puchar Wójta Gminy Galewice. Drużyna naszego liceum w składzie: Jakub Sikorski, Wiktor Rybczyński, Bartosz Gibek, Radosław Wróbel, Dawid Jerzyk, Weronika Wróbel, Justyna Hołoś, Małgorzata Ciemna, Jagoda Tuz, Zuzanna Szczepaniak konkurowała z zawodnikami klubowymi z Galewic, Ochędzyna i Twardogóry. Nasi uczniowie startowali w kategorii OPEN, tzn.16 lat i więcej, dlatego konkurencja była bardzo silna. Wśród dziewcząt najlepsze miejsca zajęły: Weronika Wróbel III m i Justyna Hołoś V m.; wśród chłopców Jakub Sikorski uplasował się na IV miejscu, a Wiktor Rybczyński na VII miejscu. Gratulujemy!

Justyna Holoś, kl. IId


XVIII Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych

- mamy trzecie miejsce!

11 października 2016r. odbył się w Poznaniu (Hipodrom Wola), Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jagoda Tuz, Weronika Paleczna, Weronika Wróbel, Aneta Olek, Natalia Stanisławska, Joanna Jóźwiak, Matylda Polańska, Małgorzata Ciemna, Eliza Blabuś, Aleksandra Ptak oraz rezerwowe: Karolina Bednarz, Ewelina Dąbrowska i Justyna Hołoś wywalczyła, jakże cenne, III miejsce w Wielkopolsce, pokonując  33 drużyny z naszego województwa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Hołoś, kl. IId

 


Jesteśmy najlepsi w biegu na orientację!

30 września 2016r. w Nowej Wsi Książęcej oraz w kompleksie leśnym Leśnictwa Doświadczalnego Laski zostały przeprowadzone II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Nasza drużyna chłopców i dziewcząt okazała się bezkonkurencyjna zarówno w kategorii indywidualnej, jak i drużynowej i zajęła I miejsce. Drużynę dziewcząt tworzyły: Weronika Wróbel, Natalia Narożna, Zuzanna Szczepaniak, chłopców: Dawid Jerzyk, Piotr Janikowski, Wojciech Gałecki, a także: Justyna Hołoś, Małgorzata Ciemna (4 miejsce), Jagoda Tuz, Wiktoria Nawrot, Bartosz Gibek (5 miejsce), Jakub Sikorski, Wiktor Rybczyński. Wiele godzin spędzonych na treningach w lesie nie poszło na marne.

Zdjęcia do pobranie ze strony: www.lzd-siemianice.home.pl

Edyta Rybczyńska


MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

4 października 2016r. na terenie KOSiR w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze dziewczęta w składzie:  OLEK ANETA, CIEMNA MAŁGORZATA, PTAK ALEKSANDRA, BLABUŚ ELIZA, TUZ JAGODA, WRÓBEL WERONIKA, POLAŃSKA MATYLDA, PALECZNA WERONIKA, STANISŁAWSKA NATALIA, BEDNARZ  KAROLINA,  HOŁOŚ JUSTYNA, DĄBROWSKA EWELINA – zajęły I miejsce, natomiast drużyna chłopców w składzie: KURZYŃSKI WOJCIECH, JANIKOWSKI PIOTR, RYBCZYŃSKI WIKTOR, WRÓBEL RADOSŁAW, PRZEWDZIĘK KAROL, HOJKA KAMIL, LUBOJAŃSKI PIOTR, TUROWSKI JAKUB, LANGOWICZ  FELIKS, JERZYK DAWID, SKOTNIK PAWEŁ, BĘŚ BARTOSZ  uplasowała się na 2. pozycji. Opiekunem dziewcząt jest p. E. Rybczyńska, chłopców p. D. Lemanik.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA:

I MIEJSCE : LO NR I

II MIEJSCE: ZSP NR 1

CHŁOPCY:

I MIEJSCE: ZSP NR 1

II MIEJSCE : LONR I

III MIEJSCE : ZSP NR 2

 

Dariusz Lemanik


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W LA

26  września 2016 r.  na stadionie lekkoatletycznym w Kępnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Zawody zorganizował już po raz osiemnasty – w ramach licealiady -Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie. W zmaganiach, w konkurencjach biegowych i technicznych, stanęło ponad stu zawodników i zawodniczek reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy w wielu konkurencjach stanęli  na podium. Opiekunem dziewcząt jest p. E. Rybczyńska, natomiast chłopców p. D. Lemanik.

Wyniki naszych reprezentantów:

III MIEJSCE W BIEGU NA 100M – CIEMNA MAŁGORZATA,

II MIEJSCE W BIEGU NA 200M – OLEK ANETA,

I MIEJSCE W BIEGU NA 400M – JÓŹWIAK JOANNA,

II MIEJSCE W BIEGU NA 400M – PTAK ALEKSANDRA,

II MIEJSCEW BIEGU  NA 800 M – BLABUŚ ELIZA,

III MIEJSCE W BIEGU NA 800M – TUZ JAGODA,

I MIEJSCE W BIEGU NA 1500M – PALECZNA WERONIKA,

I MIEJSCE W SKOKU W DAL – ZIMOCH AGNIESZKA,

II MIEJSCE W PCHNIĘCIU KULĄ – PRUCHNICKA BOGUMIŁA,

III MIEJSCE W PCHNIĘCIU KULĄ – KŁODNICKA PATRYCJA,

II MIEJSCE W RZUCIE OSZCZEPEM – ŚWIEŚCIAK MARTYNA,

III MIEJSCE W RZUCIE OSZCZEPEM- NOCULAK ALICJA,

II MIEJSCE W SZTAFECIE 4X100M DZIEWCZĄT – CIEMNA MAŁGORZTA, HOŁOŚ JUSTYNA, PIERZYNA PAULINA, OLEK ANETA,

I MIEJSCE W SZTAFECIE SZWEDZKIEJ DZIEWCZĄT – JEZIORNA AGATA, WRÓBEL WERONIKA, JÓŹWIAK JOANNA, PTAK ALEKSANDRA

III MIEJSCE W BIEGU NA 200M – WEISS JAKUB,

II MIEJSCE W BIEGU NA 400M – LUBOJAŃSKI PIOTR,

I MIEJSCE W BIEGU NA 800M – RYBCZYŃSKI WIKTOR,

III MIEJSCE W BIEGU NA 800M – JANIKOWSKI PIOTR,

II MIEJSCE W BIEGU NA 3000M – JERZYK DAWID,

II MIEJSCE W SKOKU W DAL – KRAWIEC MICHAŁ,

II MIEJSCE  W SZTAFECIE SZWEDZKIEJ: HOJKA KAMIL, BRZEZIŃSKI RAFAŁ, WRÓBEL RADOSŁAW, RYBCZYŃSKI WIKTOR.

 

Dariusz Lemanik

 


Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym

23 czerwca 2016 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Mroczeniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 16 zawodników z powiatu kępińskiego.

Wśród juniorek  turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” w  2 grupach. Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzowie poszczególnych grup rozegrali między sobą mecz finałowy. Karolina Jany, pokonując Marię Jeziorną 6:3, została Mistrzynią Powiatu Juniorek w 2016r. W meczu o III miejsce Daria Głowiak uległa Magdalenie Matysiak 4:6. Wśród chłopców turniej rozegrany został systemem „brazylijskim” do dwóch przegranych meczy. Po wielogodzinnych zmaganiach, w  finale Dawid Jerzyk pokonał Huberta Kubota 6:1. W meczu o III miejsce Sebastian Muller uległ Wiktorowi Łuczakowi 4:6.

Dyplomy pamiątkowe, medale i puchary wręczyli triumfatorom gospodarze turnieju, nauczyciele LO Nr I – Dariusz Lemanik i Małgorzata Falszewska.

Klasyfikacja końcowa:

Juniorzy:

I miejsce:  Dawid Jerzyk, LO NR I

II miejsce: Hubert Kubot, LO NR I

III miejsce: Wiktor Łuczak, ZSP NR 1

IV miejsce: Sebastian Muller, ZSP NR 1

Juniorki:

I miejsce: Karolina Jany, ZSP NR 1

II miejsce: Maria Jeziorna, LO NR I

III miejsce: Magdalena Matysiak, ZSP NR I

IV miejsce: Daria Głowiak, GIMNAZJUM  W KRĄŻKOWACH

Dariusz Lemanik

 


 

Nasi uczniowie kolejny raz na podium!

W środę, 8 czerwca 2016r., w parku Cytadela w Poznaniu odbył się finał wojewódzki Indywidualnych Biegów na Orientację w klasyfikacji drużynowej.

Drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące naszą szkołę spisały się na medal! Na ponad 120 uczestników w kategorii dziewcząt i chłopców indywidualnie najlepsze miejsca zajęli: Natalia Narożna - 3 miejsce, Zuzanna Szczepaniak – 6 miejsce, Marcelina Gogół - 8 miejsce. Wśród chłopców: Wiktor Rybczyński – 9 miejsce, Piotr Janikowski – 21 miejsce, Wojciech Gałecki – 23 miejsce.

Te miejsca w klasyfikacji drużynowej dały drużynie dziewcząt II miejsce,

a chłopcom III miejsce w Wielkopolsce.

Oto cały skład drużyny dziewcząt: Natalia Narożna, Zuzanna Szczepaniak, Marcelina Gogół, Weronika Wróbel, Justyna Hołoś.
Drużyna chłopców: Wiktor Rybczyński, Piotr Janikowski, Wojciech Gałecki, Dawid Jerzyk.

Gratulujemy!!!

Edyta Rybczyńska


XXIV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 21 maja 2016r. na terenie parku „Cytadela” w Poznaniu odbył się finał okręgowy XXIV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce, przegrywając 1 punktem z Koninem, a 5 punktami z drużyną z Koła. Oto skład naszej reprezentacji: Paulina Bystra, Klaudia Karmińska, Zuzanna Szczepaniak, Dominika Gola, Zuzanna Kuropka i rezerwowa Agata Kolankiewicz. Opiekunem grupy jest p. Edyta Rybczyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Rybczyńska


 

Biegi przełajowe – mamy awans do finału wojewódzkiego!

12 maja 2016 roku na terenie KOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Chłopcy i dziewczęta startowali w dwóch grupach wiekowych:

1)      rocznik 1999  dziewczęta – Karolina Bednarz III miejsce, Weronika Wróbel IV miejsce, Małgorzata Ciemna VI miejsce, chłopcy – Wiktor Rybczyński I miejsce, Feliks Langowicz IV miejsce

2)      rocznik 1996-1998 dziewczęta – Natalia Stanisławska III miejsce, Weronika Paleczna IV miejsce, Zuzanna Szczepaniak V miejsce, chłopcy – Dawid Jerzyk IV miejsce

Wymienieni zawodnicy uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Żerkowie 02 czerwca 2016 r.

                                                                                                          Edyta Rybczyńska

                                                                                                          Dariusz Lemanik


Drużyna dziewcząt najlepsza w PCK!

22 kwietnia 2016r. odbyły się rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Paulina Bystra, Klaudia Karmińska, Zuzanna Szczepaniak, Dominika Gola, Zuzanna Kuropka, rezerwowa Agnieszka Kolankiewicz zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasz rejon w finale wojewódzkim 21 maja 2016r. w Poznaniu. Gratulujemy!

Edyta Rybczyńska


                                                                                     II miejsce w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”

21 kwietnia 2016r. odbył się XXXIX finał wojewódzki zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę w składzie: Zuzanna Szczepaniak, Martyna Świeściak, Anna Kaczor, rezerwowa Justyna Hołoś zajęła II miejsce.

                                                                                                                      Edyta Rybczyńska


Indywidualne Biegi Przełajowe

4 kwietnia 2016 r. w Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1200m, a chłopcy 2000m. Organizatorem zawodów  byli nauczyciele wychowania fizycznego – p. D. Lemanik i p. E Rybczyńska.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA KLASA  I

I MIEJSCE: TUZ JAGODA

II MIEJSCE:  BEDNARZ KAROLINA

III MIEJSCE:  CIEMNA MAŁGORZTA

DZIEWCZĘTA KLASA II-III

I MIEJSCE: PTAK ALEKSANDRA

II MIEJSCE: STANISŁAWSKA NATALIA

CHŁOPCY KLASA I

I MIEJSCE: RYBCZYŃSKI WIKTOR

II MIEJSCE: HOJKA KAMIL

III MIEJSCE: WRÓBEL RADOSŁAW

CHŁOPCY KLASA II-III

I MIEJSCE: JANIKOWSKI PIOTR

II MIEJSCE: IZYDORSKI JAKUB

III MIEJSCE: GAWLIK KAMIL

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas mistrzostw powiatu, które odbędą się już w maju.

 

Dariusz Lemanik

 


Nasze dziewczyny wicemistrzyniami województwa w badmintonie!

W środę 24 lutego 2016r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie Dziewcząt w ramach XVII Licealiady. Nasz ogólniak  reprezentowały 3 zawodniczki: Marcelina Gogół, Kamila Mączka oraz badmintonistka kępińskiego klubu Vol-Trick Aleksandra Ptak. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn z Wielkopolski. Nasze uczennice zagrały w grupie B z zawodniczkami z Pleszewa i Wolsztyna. Tutaj nasze dziewczyny nie miały sobie równych. Następnym etapem był półfinał z drużyną z Poznania. Walka była bardzo emocjonująca, tym bardziej, że po drugiej stronie siatki stanęła dobrze znana w Polsce juniorka z Baranowa – Magdalena Świerczyńska. Po zaciętych bojach i decydującym deblu z tego pojedynku zwycięsko wyszło Kępno. W finale z LO Turek zabrakło sił i dokładności, decydujący okazał się znów debel. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Turku, a reprezentacja naszej szkoły nieco niżej – jako wicemistrzynie województwa.

Gratulujemy naszym licealistkom i życzymy sukcesu w przyszłorocznych zawodach.

 Dariusz Lemanik


Zwycięscy koszykarze!

4. lutego 2016r. na hali sportowej w ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu       w Koszykówce chłopców. Wspaniale zaprezentowali się chłopcy naszego liceum, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i – tak jak w roku ubiegłym – zostali Mistrzami Powiatu w Koszykówce. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Piotra Janikowskiego – ucznia klasy 2b  naszego liceum.

Za miesiąc – 4. marca nasi chłopcy będą reprezentować powiat na mistrzostwach rejonu, które odbędą się w Kaliszu.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I MIEJSCE – LO NR I

II MIEJSCE – ZSP NR 2

III MIEJSCE  – ZSP NR 1

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Dariusz Lemanik


Brązowy medal w tenisie stołowym!

19 listopada bieżącego roku w hali sportowej OSiR w Kaliszu rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z naszego rejonu. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”  w dwóch grupach.

Drużyna chłopców z naszego liceum w składzie: Robert Walery, Bartłomiej Kowalczyk, Paweł Skiba, Rafał Jańczak po wielogodzinnych zmaganiach wywalczyła brązowy medal, pokonując drużynę z Pleszewa.

W najnowszej historii naszego liceum jest to najlepszy uzyskany wynik w tej dyscyplinie sportowej. Opiekunem drużyny jest p. Dariusz Lemanik.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE: ZSP CKU PRZYGODZICE,

II MIEJSCE: ZSP NR 2 KROTOSZYN

III MIEJSCE: LO NR I W KĘPNIE

IV MIEJSCE: ZST PLESZEW

V –VI MIEJSCE: ZS NR 1 W OSTRZESZOWIE, III LO KALISZ

Dariusz Lemanik


 

W drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt

jesteśmy na I miejscu!

Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Marcelina Gogół, Jagoda Piluch, Julita Ferfet zdobyła I miejsce, wygrywając wszystkie mecze zarówno z zawodniczkami ZSP Nr 1, jak i ZSP Nr 2. Gratulujemy!

                                                                                      Małgorzata Falszewska


Nasze dziewczyny najlepsze w piłce ręcznej!

29 października 2015 roku w ZSP Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Szkół

Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Drużyna naszej szkoły

w składzie: Martyna Świeściak, Joanna Gola, Natalia Jeziorna, Marcelina Gogół, Marta Nawrocka, Marta Staniszewska, Klaudia Tomaszewska, Anna Kaczor, Sandra Środecka, Milena Gumna, Nikola Telon, Kamila Cudniewicz

i Martyna Kruszelnicka zdobyła I miejsce. Mecz zakończył się remisem 11:11,

w dogrywce dziewczęta pokonały ZSP Nr1 13:12.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Joanna Gola, a tytuł najlepszej bramkarki trafił do Marceliny Gogół.

 

                                                                                                           Małgorzata Falszewska


 

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

30. października 2015 roku w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołomym Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju przystapiły wszystkie reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W kategorii dziewcząt drużyna składała się z trzech zawodniczek + rezerwowa, która może wystąpić tylko w grze podwójnej. Chłopcy: trzech zawodników+ rezerwowy, który może wystąpić tylko w grze podwójnej.

Zespoły rozgrywały mecze do czterech wygranych spotkań wg klucza:

A-X                                                    A-Y

B-Y        gra podwójna                  B-Z

C-Z                                                   C-X

Wygrywa zespół, którego zawodniczki/cy odniosły/eśli więcej zwycięstw. Zarówno w kategorii dziewcząt,  jak i w kategorii chłopców I miejsce zajęły reprezentacje LO Nr I w Kępnie.

II miejsce zajęły reprezentacje ZSP Nr 1 w Kępnie. III miejsce zajęły reprezentacje ZSP Nr 2 w Kępnie.

W imieniu Starosty Kępińskiego p. Witolda Jankowskiego wręczono wszystkim uczestniczącym zespołom pamiątkowe medale i dyplomy.

Opiekunem drużyny dziewcząt jest p. Małgorzata Falszewska, a drużyny chłopców p. Dariusz Lemanik

Dariusz Lemanik


XI Mistrzostwa Młodych i zawody o Puchar Wójta Gminy Galewice

w biegach na orientację

Zawody odbyły się w sobotę 17 października 2015r. Z naszej szkoły wystartowało 9 uczniów, a Natalia Narożna trenująca na co dzień w klubie GOK Galewice zbudowała centrum zawodów i sędziowała.

Zawody za nami. Był deszcz, były górki, były czasem trudne punkty, były przygody na trasie-3 uczniów nieklasyfikowanych (czyżby chip nie zadziałał?)

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
Open 2 – 3,3km i 16 punktów do zdobycia
dziewczęta:
I miejsce Zuzanna Szczepaniak
II miejsce Jagoda Tuz
III miejsce Weronika Wróbel
V miejsce Małgorzata Ciemna
chłopcy:
VI miejsce Dawid Jerzyk
X miejsce Wojciech Gałecki
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Edyta Rybczyńska

 


 

Bartłomiej Kowalczyk mistrzem szkoły w tenisie stołowym!

8. października w sali gimnastycznej naszego liceum odbyły się mistrzostwa szkoływ tenisie stołowym chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 7 zawodników.  Mistrzostwa rozegrane zostały systemem każdy z każdym  w 2 grupach.  Po wielu godzinach zmagań mistrzem szkoły został Bartłomiej Kowalczyk (klasa IIa),  II miejsce zajął  Robert Walery  (klasa Ia), na III pozycji uplasował się  Michał Mirowski (klasa IIIa).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na zblizających się mistrzostwach powiatu.

Dariusz Lemanik


I  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

 

I  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację odbyły się 25 września 2015r. w Ustroniu. Naszą szkołę reprezentowało 5 chłopców i 7 dziewczyn. Wśród chłopców na trzecim stopniu podium stanął Paweł Skiba. Natomiast dziewczęta, reprezentujące naszą szkołę zajęły wszystkie miejsca na podium. Najlepsza okazała się Zuzanna Szczepaniak, druga była Klaudia Karmińska i tuż za nią Marcelina Gogół.
Dziewczęta okazały się także najlepsze jako drużyna Powiatu Kępińskiego. Oto skład grupy: Zuzanna Szczepaniak, Klaudia Karmińska, Marcelina Gogół, Małgorzata Ciemna, Natalia Narożna, Anna Kaczor, Natalia Stanisławska.
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

Edyta Rybczyńska


 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W LA

W dniu 17 września 2015 roku na stadionie lekkoatletycznym w Kępnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Zawody zorganizował już po raz siedemnasty w ramach licealiady Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie. Na zmagania w konkurencjach biegowych i technicznych stanęło ponad stu zawodników i zawodniczek reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Pamiątkowe medale i dyplomy dla trzech pierwszych zawodników wręczyli Wicestarosta Kępiński – p. Grażyna Jany i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – p. Andrzej Jóźwik. Premiowane trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji gwarantują udział w zawodach rejonowych, które odbędą się 30 września 2015 roku w Ostrowie Wielkopolskim.

Klasyfikacja końcowa:

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce-     Kępno,17.09.2015 r.

K100 Jeziorna Agata

1999

LO Nr I Kępno

13,96

K100 Gruszka Daria

1998

ZSP Nr 2 Kępno

14,91

K100 Wawrzynek Paulina

1999

ZSP Nr 1 Kępno

15,25

K200 Bryza  Klaudia

1999

ZSP Nr 1Kępno

30,96

K200 Kaczor Anna

1999

LO Nr I Kępno

30,97

K200 Świtoń Sandra

1996

ZSP Nr 1 Kępno

31,25

K400 Ptak Aleksandra

1999

LO Nr I Kępno

1,07,04

K400 Hełmińska Kinga

1997

ZSP Nr 1 Kępno  1,08,41
K400 Jeziorna Katarzyna

1996

ZSP Nr 1 Kępno  1,10,06
K800 Froń Emilia

1999

ZSP Nr 1 Kępno

2,48,24

K800 Bednarz Karolina

1999

LO Nr I Kępno  2,49,52
K800 Glińska Patrycja

1999

ZSP Nr 1 Kępno  2,52,79
K1500 Dominika Duczmal

1996

ZSP Nr 1 Kępno
K1500 Więckowska Paulina

1998

ZSP Nr 1 Kępno
K1500 Długowska Daria

1998

LO Nr I Kępno
K1500 Drelak Maja

1999

ZSP Nr 1 Kępno
K4x100 LO Nr I Kępno

56, 25

K4x100 ZSP Nr 1 Kępno

57,25

K4x100 ZSP Nr 2 Kępno

59,29

Kszwedzka LO Nr I Kępno

2,40,65

Kszwedzka ZSP Nr 1 Kępno

2,45,61

Kdal Hełmińska Kinga

1999

ZSP Nr 1 Kępno

4,29

Kdal Michalska Nikolina

1999

ZSP Nr 1Kępno

4,19

Kdal Marek Wiktoria

1997

ZSP Nr 1 Kępno

4,17

Kkula Danielewska Julia

1999

ZSP Nr 1 Kępno

7,45

Kkula Pieczonka Roksana

1999

ZSP Nr 2 Kępno    7,45
Kkula Kłodnicka Patrycja

1998

LO Nr I Kępno

7,30

Koszczep Szczupak Kinga

1999

ZSP Nr 1 Kępno

19,80

Koszczep Ochnio Zuzanna

1997

ZSP Nr 1Kępno

17,00

Koszczep Gogół Marcelina

1997

LO Nr I Kępno

14,40

Kwzwyż              Jędryca Sandra                                       1999    ZSP Nr 1 Kępno                  135

Kwzwyż             Kacyna Katarzyna                                    1998   LO Nr I Kępno                     130

Kwzwyż            Jany Karolina                                             1999 ZSP nr 1 Kępno                    115

 

 

M100 Szymański Emil

1996

ZSP Nr 1 Kępno

11,66

M100 Barczak Paweł

1998

ZSP Nr 2 Kępno

12,07

M100 Noculak Miłosz

1997

LO Nr I Kępno

12,25

M110p Wylęga Nikodem

1998

ZSP Nr 1 Kępno

14,61

M200 Latusek Filip

1997

ZSP Nr 2 Kępno

24,21

M200 Żłobiński Adam

1996

ZSP nr 1 Kępno

25,09

M200 Łuczak Wiktor

1999

ZSP Nr 1 Kępno

25,65

M400 Wylęga Nikodem

1998

ZSP Nr 1 Kępno

51,86

M400 Lubojański Piotr

1998

LO Nr I Kępno   58,21
M400 Wabnic Miłosz

1998

ZSP Nr 1 Kępno

58,80

M800 Latusek Karol

1998

ZSP nr 1  Kępno

2,17,58

M800 Gogół Szymon

1998

ZSP Nr 1 Kępno

2,18,72

M800 Strąk Jakub

1999

ZSP Nr 2 Kępno  2,19,17
M1500 Konieczny Mateusz

1998

ZSP Nr 2 Kępno
M1500 Rybczyński Wiktor

1999

LO Nr I Kępno
M1500 Janik Adam

1998

ZSP Nr 1 Kępno
M3000 Piędzioch Kamil

 1998

ZSP Nr 2 Kępno

11,24,60

M3000  Jerzyk Dawid

 1998

LO Nr I Kępno 11,32,06
M3000  Sutowicz Marcin

1999

ZSP Nr 2 Kępno

12,06,21

m4x100 ZSP Nr 2 Kępno

47,20

M4x100 ZSP Nr 1 Kępno

49,74

m4x100 LO Nr I Kępno    50,00
Mszwedzka ZSP Nr 1 Kępno

2,10,90

Mszwedzka LO Nr I Kępno

2,19,90

Mszwedzka ZSP Nr 2 Kępno

2,23,10

Mdal Lenort Tomasz

1996

ZSP Nr 2 Kępno

5,87

Mdal Banaś Adam

1997

ZSP Nr 1 Kępno

5,83

Mdal Krawczyk Marcin

1998

LO Nr I Kępno

5,46

Mkula Latusek Maciej

1997

ZSP Nr 2 Kępno

11,40

Mkula Kaczmarek Jakub

1998

LO Nr I Kępno

10,76

Mkula Piedzioch Kamil

1998

ZSP Nr 2 Kępno

10,75

Moszczep Tomaszek Oskar

1998

ZSP Nr 1 Kępno

38,40

Moszczep Banaszak Filip

1998

ZSP Nr 1 Kępno

34,70

Moszczep Zimoch Dominik

1997

ZSP Nr 2Kępno

26,30

Mwzwyż Michalski Jakub

1997

ZSP Nr 2 Kępno

183,00

Mwzwyż Witek Przemysław

1999

ZSP Nr 1 Kępno

160,00

Mwzwyż Kulon Maciej

1999

ZSP Nr 1 Kępno

150,00

 

 

Dariusz Lemanik


Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce.

Dnia 17 września br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce. Oto osiągnięcia naszych reprezentantów:

BRĄZOWE MEDALE ZDOBYLI:
-Daria Długowska w biegu na 1500m
-Patrycja Kłodnicka w pchnięciu kulą
-Marcelina Gogół w rzucie oszczepem
-Marcin Krawczyk w skoku w dal

SREBRNE MEDALE ZDOBYLI:
-Miłosz Noculak w biegu na 100m
-Wiktor Rybczyński w biegu na 1500m
-Piotr Lubojański w biegu na 400m
-Jakub Kaczmarek w pchnięciu kulą
-sztafeta szwedzka w składzie: Krzysztof Miś, Jakub Sikorski, Dominik Kamiński, Wiktor Rybczyński
-Katarzyna Kacyna w skoku wzwyż
-Anna Kaczor w biegu na 200m
-Karolina Bednarz w biegu na 800m

ZŁOTE MEDALE ZDOBYLI:
-Aleksandra Ptak w biegu na 400m
-Agata Jeziorna w biegu na 100m
-sztafeta 4×100 w składzie: Małgorzata Ciemna, Justyna Hołoś, Paulina Pierzyna, Agata Jeziorna
-sztafeta szwedzka w składzie: Weronika Wróbel-100m, Izabela Pajek-200m, Anna Kaczor-300m, Aleksandra Ptak-400m

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników  !

Edyta Rybczyńska


Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym

24 czerwca 2015 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Mroczeniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 9 chłopców i 6 dziewcząt z powiatu kępińskiego.

Wśród juniorów turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” w 3 grupach. Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzowie poszczególnych grup rozegrali między sobą mecze finałowe. Wiktor Łuczak, pokonując Dawida Jerzyka 6:3 i Sebastiana Mullera 6:2, został Mistrzem Powiatu Juniorów w 2015r. Na 2 pozycji uplasował się Dawid Jerzyk z LO NR I w Kępnie, pokonując Sebastaina Mullera 6:2. Wśród dziewcząt w finale Marta Karbowska pokonała Julię Jerzyk 6:4, 7:6. W meczu o III miejsce Joanna Skolarska uległa Magdalenie Matysiak 2:6, 2:6.

  Dyplomy pamiątkowe, medale i puchary triumfatorom wręczyli gospodarze turnieju, nauczyciele LO Nr I – Dariusz Lemanik i Małgorzata Falszewska.

Klasyfikacja końcowa:

Juniorzy:

I miejsce:  Wiktor Łuczak

II miejsce: Dawid Jerzyk

III miejsce: Sebastian Muller

Juniorki:

I miejsce: Marta Karbowska

II miejsce: Julia Jerzyk

III miejsce: Magdalena Matysiak

Dariusz Lemanik


 

Mamy III miejsce w Wielkopolsce!

17 czerwca 2015r. w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Indywidualnych Biegów na Orientację w klasyfikacji drużynowej.

Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Miłosz Noculak, Paweł Skiba, Krzysztof Sobolewski i Wojciech Lisowski rywalizowała z 95 biegaczami. Najlepszy czas uzyskał W. Lisowski, ale – niestety –  nie wystarczyło to,  aby drużyna zdobyła medal.

Natomiast drużyna dziewcząt sprawiła ogromną niespodziankę. Rywalizując z 104 innymi zawodniczkami, zajęła  III miejsce w Wielkopolsce!

Oto skład drużyny: Marcelina Gogół, Klaudia Karmińska, Daria Dukiewicz, Zuzanna Szczepaniak.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Rybczyńska


Nasi chłopcy na V miejscu w siatkówce plażowej!

3 czerwca 2015r. w Kaliszu odbył się finał rejonu kaliskiego w siatkówce plażowej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 10 par z naszego rejonu. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszego liceum. Piotr Domal w parze z Przemysławem Urbańskim zajęli wysokie V miejsce. Jest to najlepszy wynik w tej dyscyplinie w historii naszej szkoły w kat. chłopców. Gratulacje !!!

 

Dariusz Lemanik


Streetball chłopców

11 czerwca bieżącego roku na sali gimnastycznej naszego liceum odbył się finał Mistrzostw Szkoły w Streetball chłopców. W finale wzięły udział następujące drużyny:

Tomasz Giebel i Łukasz Moździanowski z klasy 1d, Michał Bagiński i Maciej Mikoś z klasy 1a oraz Kamil Łabuda z Jakubem Kaczmarkiem z klasy 1b.

Klasyfiakcja końcowa:

I MIEJSCE : GIEBEL TOMASZ, MOŹDZIANOWSKI ŁUKASZ,

II MIEJSCE: BAGIŃSKI MICHAŁ, MIKOŚ MACIEJ,

III MIEJSCE: KACZMAREK JAKUB, ŁABUDA KAMIL.

Finalistom  rozgrywek gratuluję sukcesu i rywalizacji „Fair Play”.

 

Dariusz Lemanik

 


 

Sukcesy biegowe uczniów naszego liceum

Dawid Jerzyk i Natalia Stanisławska – uczniowie klasy Id naszego liceum, w ostatnich miesiącach aktywnie biorą udział w różnorodnych imprezach biegowych w naszym kraju, osiągając liczne sukcesy.

Do najważniejszych sukcesów Dawida i Natalii możemy zaliczyć następujące imprezy biegowe:

 • IX BIEG LUPUSA W BARTKOWIE (10 KM), (17.05.2015) – DAWID JERZYK – II MIEJSCE W KAT. MĘŻCZYZN DO LAT 20 Z CZASEM 41,01, – NATALIA STANISŁAWSKA – II MIEJSCE W KAT. KOBIET DO LAT 20 Z CZASEM 54,18,
 • BIEG ŚLADEM KONIA WE WROCŁAWIU (4,2 KM.), (31.05.2015), – DAWID JERZYK – I MIEJSCE W KAT. DO LAT 20, -NATALIA STANISŁAWSKA – I MIEJSCE W KAT. KOBIET DO LAT 20,
 • BIEG ULICZNY W ŻMIGRODZIE – (10 KM), (13.06.2015) – DAWID JERZYK – I MIEJSCE W KAT. MĘŻCZYZN DO LAT 20, – NATALIA STANISŁAWSKA – I MIEJSCE W KAT. DO LAT 20 KOBIET.

Dawidowi i Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dariusz Lemanik

 


 

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniach 19 i 22 maja 2015 roku na boisku „Orlika” w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych.

W pierwszym terminie rozegrano mecze turniejowe w kategorii dziewcząt. Do turnieju przystąpiły po dwie drużyny z każdej szkoły ponadgimnazjalnej. W finałowym meczu o pierwsze miejsce Nikola Gabryś i Joanna Piekarska pokonały Natalię Średzińską i Martynę Brząkałę. Obie pary reprezentowały ZSP Nr 1 w Kępnie. W meczu o trzecie miejsce reprezentantki ZSP Nr 2 w Kępnie – Monika Wojciechowska i Dorota Stróżyńska uległy reprezentantkom Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie - Marcelinie Gogół              i Kamili Mączce.

W kategorii chłopców na turniej zapisało się dziesięć par; cztery pary z ZSP Nr 1 w Kępnie i po trzy pary z LO Nr I i ZSP Nr 2 w Kępnie. Zawody przeprowadzono, rozgrywając mecze systemem „brazylijskim”. W meczu finałowym o pierwsze miejsce, tak jak w kategorii dziewcząt, spotkały się dwie pary z ZSP Nr 1 w Kępnie. Bartosz Cudniewicz i Patryk Słupianek, zwyciężając z Kamilem Pankiem i Dawidem Kaczmarkiem, zapewnili sobie tytuł mistrza powiatu w „XVI Licealiadzie 2014/2015″. W meczu o trzecie miejsce Przemysław Urbański i Piotr Domal (LO Nr I Kępno) zwyciężyli z parą: Robert Konieczny i Damian Cudniewicz (ZSP Nr 2 Kępno).

Pamiątkowe medale i dyplomy dla uczestników wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego sekretarz Gminy Baranów  - p. Marek Potarzycki.

Dwie najlepsze pary w kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat kępiński w zawodach rejonowych w Kaliszu 2 i 3 czerwca 2015 roku.

Dariusz Lemanik


Chłopcy z IB najlepsi w szkole w koszykówce!

21 maja bieżącego roku na sali gimnastycznej naszego liceum rozegrany został finał Mistrzostw Szkoły w Koszykówce Chłopców. W finale zmierzyli się reprezentanci klasy 1D i 1B. W zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu klasa 1B pokonała chłopców z klasy 1D 35:22.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękuję za uczestnictwo w mistrzostwach i zapraszam do udziału w mistrzostwach szkoły w streetball, które rozpoczną się w czerwcu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW SZKOŁY

W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW:

I MIEJSCE – KLASA 1B

II MIEJSCE KLASA 1D

III MIEJSCE KLASA 1A

IV MIEJSCE KLASA 2A

 Dariusz Lemanik


Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych „ XVI Licealiada 2004/2015”

Kępno, 18.05.2015 r.

Dnia 18 maja 2015 roku w Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przeprowadzono Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych.

Dziewczęta miały do pokonania dystans 1500 metrów, natomiast chłopcy – trasę liczącą około 2000 metrów. W swoich kategoriach wiekowych stanęli na trasie uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W imieniu Starosty Kępińskiego – p. Witolda Jankowskiego podsumowano „XVI Licealiadę”, wręczając pamiątkowe medale i dyplomy dla trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii wiekowej. W dniu 6 czerwca 2015 roku w Żerkowie czterech najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej będzie reprezentować Powiat Kępiński na zawodach wojewódzkich.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta – Roczniki: 1998,1997 i 1996

1. Olek Aneta LO Nr I Kępno 1. Duczmal Dominika ZSP nr 1 Kępno

2. Pawliczek Dominika ZSP nr 2 Kępno 2. Jeziorna Katarzyna ZSP Nr 1 Kępno

3.Więckowska Paulina ZSP Nr 1 Kępno 3. Mączka Kamila LO Nr I Kępno

4. Jeziorna Aleksandra ZSP nr 1 Kępno 4.Wabnic Zuzanna ZSP Nr 1 Kępno

Chłopcy Roczniki: 1998, 1997 i 1996

1. Wylęga Nikodem ZSP Nr 1 Kępno 1. Piędzioch Kamil ZSP Nr 2 Kępno

2. Konieczny Mateusz ZSP Nr 2 Kępno 2. Pawlak Aleksander ZSP Nr 2 Kępno

3. Tomaszek Oskar ZSP Nr 1 Kępno 3. Skiba Paweł LO Nr I Kępno

4. Idzikowski Miłosz ZSP Nr 1 Kępno 4. Izydorski Jakub LO Nr I

Dariusz Lemanik


Zwycięscy szachiści

Dnia 22 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Powiatowej w Kępnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych.

W kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie zawodniczki, które rozegrały miedzy sobą trzy partie. Zwyciężyła Justyna Semba z LO Nr I w Kępnie, wygrywając wszystkie partie z Magdaleną Nowak z ZSP nr 1 w Kępnie.

W kategorii chłopców do turnieju przystąpiło czternastu zawodników rekrutujących się z LO Nr I w Kępnie i ZSP Nr 1 w Kępnie.

Uczestników turnieju rozlosowano do trzech grup, gdzie rozegrano partie systemem „każdy z każdym”. W ten sposób wyłoniono najlepszą trójkę zawodników. W bezpośredniej konfrontacji najlepszym szachistą po raz drugi został Bartosz Noculak. Drugą lokatę wywalczył Dariusz Semba. Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Michalakowi. Wymienieni zawodnicy są uczniami LO Nr I w Kępnie. W imieniu Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego wręczono im pamiątkowe medale i dyplomy.

                                                                                                                                                             Dariusz Lemanik


,,Sprawni jak żołnierze”

Dnia 17.04.2015r. odbył się wojewódzki etap zawodów sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze” w Bolechowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:  dziewcząt, w skład której weszły: Zuzanna Szczepaniak, Daria Dukiewicz, Kamila Mączka oraz drużyna chłopców: Paweł Skiba, Miłosz Noculak i Krzysztof Sobolewski. Ich opiekunem jest  pani Edyta Rybczyńska. Podczas rywalizacji drużyny musiały wykazać się w pięciu konkurencjach: strzelanie z broni, bieg na orientację, rzut granatem do celu, tor przeszkód oraz z wiedzy z pierwszej pomocy. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po ciężkich zmaganiach dziewczyny wywalczyły 3 miejsce, a chłopcy uplasowali się tuż za podium.

                                                                                                                      Kamila Mączka


Mamy I miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy!

Dnia 17 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu odbyły się rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, w których nasza szkolna drużyna (Zuzanna Wróbel, Paulina Bystra, Anita Humelt, Klaudia Karmińska, Dominika Gola oraz rezerwowa Kasia Kowalińska) zdobyła I miejsce i będzie reprezentować nasz rejon podczas zawodów w Poznaniu, które odbędą się już 23 maja.  Głównym celem zawodów jest rozpowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie. W pierwszej, teoretycznej części zawodów, dziewczyny rozwiązywały test, zawierający pytania z zakresu pierwszej pomocy oraz historii Czerwonego Krzyża. Następna część – praktyczna, obejmowała 4 stacje z różnymi przypadkami z życia codziennego.

                                                                                                                                                             Paulina Bystra, kl. IIc


IV miejsce naszych koszykarzy

W dniu 11.03.2015r. w ZSP nr 2 w Kaliszu odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w  Koszykówce Chłopców. Koszykarze w składzie: Konrad Woźniak, Piotr Domal, Krzysztof Sobolewski, Tomasz Wolny, Łukasz Możdzanowski, Tomasz Giebel, Łukasz Siemański, Piotr Janikowski, Marcin Kasprowicz, Bartosz Bagiewski  zdobyli IV miejsce spośród sześciu startujących drużyn.

Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE: II LO OSTRÓW WLKP,

II MIEJSCE: II LO KALISZ,

III MIEJSCE: ZS NR 1 OSTRZESZÓW,

IV MIEJSCE: LO NR I KĘPNO,

V MIEJSCE: ZSPP CKU MARSZEW,

VI MIEJSCE: I LO KROTOSZYN.

Dariusz Lemanik


 Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniach 5 i 6 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W kategorii dziewcząt rywalizacja sportowa polegała na rozegraniu jednego meczu, który wyłonił mistrzynie powiatu. W meczu o prymat w „Licealiadzie” reprezentacja ZSP Nr 1       w Kępnie pokonała reprezentację LO Nr I w Kępnie 3:0 w setach (25:23, 25:14, 25:15). Najlepszą zawodniczką została Nikola Gabryś z ZSP Nr 1 w Kępnie.

W kategorii chłopców rozegrano trzy  mecze, w których wyniki prezentowały się następująco:

ZSP Nr 1 – ZSP Nr 2      2:0  (25:10, 25:18)

LO Nr I – ZSP Nr 2        2:0 (25:18, 25:21)

ZSP Nr 1 – LO Nr I        2:0 (25:20, 25:23).

Najlepszym zawodnikiem został Patryk Słupianek z ZSP Nr 1 w Kępnie.

Pamiątkowe statuetki, dyplomy i profesjonalne  piłki  do siatkówki wręczył,  w imieniu Starosty Kępińskiego – p. Witolda Jankowskiego, wicedyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie – p. Janusz Pruchnicki.

Dariusz Lemanik


Brązowe Koszykarki!

W dniu 09.03.2015r. w LO nr 1 w Kaliszu odbył się Finał Rejonu

Kaliskiegow Piłce Koszykowej Dziewcząt. Koszykarki w składzie: Martyna Siwek, Martyna Świeściak, Maria Niklewicz, Marcelina Gogół, Natalia Jeziorna, Joanna Gola, Joanna Stawinoga, Weronika Kacyna zdobyły III miejsce spośród sześciu startujących drużyn.

                                                                                      Małgorzata Falszewska


 

 Nasi chłopcy Mistrzami Powiatu w Koszykówce!

10 lutego 2015r. na hali sportowej w ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce chłopców. Wspaniale zaprezentowali się chłopcy naszego liceum, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i zostali Mistrzami Powiatu w Koszykówce. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Piotra Janikowskiego – ucznia klasy pierwszej naszego liceum.

  11 marca nasi chłopcy będą reprezentować powiat na mistrzostwach rejonu, które odbędą się w Kaliszu.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I MIEJSCE – LO NR I

II MIEJSCE – ZSP NR 1

III MIEJSCE  – ZSP NR 2

                                                                                                                      Dariusz Lemanik

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

Nasze koszykarki najlepsze w powiecie!

W czwartek 05.02. 2015 r. w hali ZSP Nr 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Koszykarki naszej szkoły w składzie: Martyna Siwek, Martyna Świeściak, Maria Niklewicz, Marcelina Gogół, Natalia Jeziorna, Joanna Gola, Joanna Stawinoga, Julia Woźniak, Zuzanna Żbik, Dominika Talar, Natalia Stanisławska zdobyły I miejsce, pokonując:

LO Nr I – ZSP Nr 1 – 25 : 19

LO Nr I – ZSP Nr 2 – 33 : 25

Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Siwek.

                                                                                                            Małgorzata Falszewska


XVI Licealiada 2014/2015
Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie

Dnia 27 stycznia 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie w ramach „XVI Licealiady 2014/2015”. Do turnieju  przystąpiły po cztery reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców.
Rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.

Wśród dziewcząt zwyciężyła para z LO Nr I w Kępnie w składzie: Kamila Mączka i Marcelina Gogół.
Miejsce drugie zajęła para w składzie: Daria Baliga i Izabela Gibek- reprezentantki LO Nr I w Kępnie. Nikola Gabryś i Agnieszka Kaczmarek  wywalczyły trzecie miejsce. Para w składzie: Katarzyna Bogajewicz i Dominika Wiorek zajęła czwarte miejsce. Obie pary reprezentują ZSP Nr 1 w Kępnie.

W kategorii chłopców Mateusz Wróbel i Kewin Nikolas  to najlepsza para w turnieju reprezentująca  barwy ZSP Nr 1 w Kępnie. Drugie miejsce przypadło parze z LO Nr I w Kępnie -Marcin Woźniak i Tymoteusz Dziedzic. Trzecie miejsce wywalczyli Michał Szymczak i Sebastian Gatkowski z LO Nr I w Kępnie.
Pamiątkowe statuetki, dyplomy i rakiety do badmintona dla każdej z  uczestniczących  w zawodach par wręczyła w imieniu Starosty Kępińskiego  wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie pani Bogumiła Drobina.

Opiekunem reprezentacji naszego liceum  jest pan Dariusz Lemanik.


II miejsce naszych dziewcząt w piłce ręcznej

W dniu 13 listopada 2014 r. w hali sportowej ZSP nr 2 w Kępnie odbył sięFinał Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt „XVI Licealiada 2014/2015”. Wśród sześciu startujących drużyn dziewczęta naszej szkoły w składzie: Martyna Siwek, JoannaGola, Martyna Świeściak, Natalia Jeziorna, Aleksandra Przybył, JoannaStawinoga, Zofia Gawlik, Marcelina Gogół, Kamila Mączka, NataliaStanisławska, Daria Piotrowiak zdobyły wicemistrzostwo Rejonu Kaliskiego. W swojej grupie pokonały: Ostrzeszów 14:5 oraz Kalisz 8:0. W finale uległy ZSP nr 1 Kępno 6:8.

                                                                                                           Małgorzata Falszewska

 


 

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

31 października 2014r. na sali gimnastycznej LO Nr I w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.  W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny: LO Nr I, ZSP Nr 1 oraz ZSP Nr 2. Każda drużyna składała się z 3 zawodników i jednego zawodnika rezerwowego.  Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym” do 4 wygranych meczów według określonego klucza : A-X, B-Y,C-Z, gra podwójna, A-X, C-Y, B-Z. Mecze między poszczególnymi zawodnikami rozegrane zostały do 3 wygranych setów.

Po wielogodzinnych zmaganich mistrzem powiatu w drużynowym tenisie stołowym  w kategorii dziewcząt i chłopców została drużyna ZSP Nr 1, 2 miejsce zajął zespół gospodarzy LO Nr I, na najniższym podium uplasował się zespół z ZSP NR 2 w Kępnie.

Dyplomy i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie wręczył Wicestarosta Powiatu Kępińskiego –pan Ryszard Dachowski oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie – pani Danuta Stefańska.

Mistrzom Powiatu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach rejonu kaliskiego, które odbędą się w Ostrzeszowie.

 

Wyniki poszczególnych meczów:

KAT. DZIEWCZĘTA

ZSP NR 2 – LO NR I: 0:4

GĄSZCZAK PATRYCJA – PILUCH JAGODA 0:3,

MORAWIAK KINGA – FERFET JULITA 0:3,

PAWLICZEK DOMINIKA – SIWEK MARTYNA 0:3

DEBEL: 0:3

 

LO NR I – ZSP NR 1: 3:4

PILUCH JAGODA – GABRYŚ NIKOLA 3:0,

FERFET JULITA – BABIAK MARTA  0:3,

GOGÓŁ MARCELINA – PIEKARSKA JOANNA 2:3,

DEBEL: 3:1,

PILUCH JAGODA – BABIAK MARTA 3:2,

GOGÓŁ MARCELINA – GABRYŚ NIKOLA 0:3,

FERFET JULITA – PIEKARSKA JOANNA 0:3,

 

ZSP NR 1 – ZSP NR 2 4:0,

GABRYŚ NIKOLA – GĄSZCZAK PATRYCJA 3:0,

BABIAK MARTA – MORAWIAK KINGA 3:0,

PIEKARSKA JOANNA – PAWLICZEK DOMINIKA 3:0

 

KAT. CHŁOPCY:

LO NR I – ZSP NR 2 4:1

KOWALCZY BARTŁOMIEJ – MOŃKA ARKADIUSZ 3:0,

SKIBA PAWEŁ – MŁOT KAROL 0:3,

NOCULAK MIŁOSZ – KOBZA PIOTR 3:1,

DEBEL 3:0,

KOWACZYK BARTŁOMIEJ – MŁOT KAROL 3:1,

 

LO NR I – ZSP NR 1 2:4

KOWALCZYK BARTŁOMIEJ – SUŁKOWSKI MIŁOSZ  3:0,

SKIBA PAWEŁ – ŻŁOBIŃSKI ADAM 0:3,

NOCULAK MIŁOSZ – WYLĘGA NIKODEM 3:0,

DEBEL 0:3,

KOWALCZYK BARTŁOMIEJ – ŻŁOBIŃSKI ADAM 0:3,

NOCULAK MIŁOSZ – SUŁKOWSKI MIŁOSZ 0:3

 

Dariusz Lemanik


Wyniki Mistrzostw Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce

11 września 2014r. na stadionie miejskim w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu               w Indywidualnej LA. Nasi uczniowie w sumie zdobyli 21 medali i reprezentowali nasz powiat           w Mistrzostwach Rejonu w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie sztafeta chłopców 4x100m w składzie: Miłosz Noculak, Mateusz Strzelecki, Wojciech Lisowski i Marcin Woźniak zajęła III miejsce.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem drużyny chłopców jest p. Dariusz Lemanik. Drużyną dziewcząt opiekuje się p. Barbara Ślęk.

Wyniki naszych uczniów podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu  w LA:

Kat. dziewczęta:

I MIEJSCE W BIEGU NA 1500M –DARIA DŁUGOWSKA

II MIEJSCE W BIEGU NA 1500M- KLAUDIA KARMIŃSKA,

III MIEJSCE W BIEGU NA 200M –PATRYCJA KUBIK,

I MIEJSCE W BIEGU NA 400M –KATARZYNA JEZIORNA,

II MIEJSCE W BIEGU NA 400M –PAULINA BYSTRA,

I MIEJSCE W BIEGU NA 800M –KAMILA MĄCZKA,

II MIEJSCE  W BIEGU NA 800M –IZABELA KUBOT,

I MIEJSCE W PCHNIĘCIU KULĄ – ALEKSANDRA PRZEBIERAŁA,

II MIEJSCE SZTAFETY 4X100M,

II MIEJSCE SZTAFETY 4X400M.

Kat. chłopcy:

I MIEJSCE WBIEGU NA 100M – MIŁOSZ NOCULAK,

I MIEJSCE W BIEGU NA 800M –PATRYK  KĘDZIOR,

II MIEJSCE W BIEGU NA 1500M –PIOTR JANIKOWSKI,

III MIEJSCE W BIEGU NA 400M –PIOTR LUBOJAŃSKI,

I MIEJSCE W PCHNIĘCIU KULĄ –MARCIN KASPROWICZ,

III MIEJSCE W RZUCIE OSZCZEPEM –PRZEMYSŁAW URBAŃSKI,

II MIEJSCE W BIEGU PRZEZ PŁOTKI –PIOTR DOMAL,

III MIEJSCE W SKOKU WZWYŻ –PIOTR DOMAL,

III MIEJSCE W SKOKU W DAL –PIOTR DOMAL,

II MIEJSCE SZTAFETY 4X100M,

III MIEJSCE SZTAFETY 4X400M.

Dariusz Lemanik

 


 Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców

9 października bieżącego roku w auli naszego liceum odbyły się Mistrzostwa Szkoły              w Tenisie Stołowym Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 10 zawodników.  Mistrzostwa rozegrane zostały systemem każdy z każdym  w dwóch 5-cio osobowych grupach.  Po wielu godzinach zmagań mistrzem szkoły został Bartłomiej Kowalczyk, II miejsce zajął Miłosz Noculak,    na III pozycji uplasował się Marcin Woźniak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy  sukcesów na zblizających się Mistrzostwach Powiatu.

Dariusz Lemanik


Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym

26 czerwca 2014 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Krążkowych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 12 chłopców i 6 dziewcząt z powiatu kępińskiego.
System pucharowy po wielu godzinach zmagań w kategorii chłopców wyłonił 4 półfinalistów. W 1 półfinale Witold Pruchnicki pokonał Michał Mirowskiego 6:1.
W drugim półfinale Bartłomiej Olejniczak uległ Bartoszowi Chowisowi 3:6.  Brązowy medal wywalczył Michał Mirowski, pokonując -po zaciętym meczu- Bartłomieja Olejniczaka  5:7, 6:4, (10:7).
Mistrzem Powiatu Kępińskiego został faworyt turnieju – Witold Pruchnicki, który  pokonał Bartosza Chowisa  6:4, 6:2.
W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Aleksandra Kucharska, która pokonała Martę Karbowską  6:3. W meczu o III miejsce Magdalena Stawska  uległa Klaudii Karmińskiej 3:6.
Dyplomy pamiątkowe i puchary triumfatorom wręczyła p. dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie – Danuta Stefańska oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego – p. Adam Kłodnicki.

Klasyfikacja końcowa:
Juniorzy:
I miejsce:  Witold Pruchnicki
II miejsce: Bartosz Chowis
III miejsce: Michał Mirowski
IV miejsce: Bartłomiej Olejniczak
Juniorki:
I miejsce: Aleksandra Kucharska
II miejsce: Marta Karbowska
III miejsce: Klaudia Karmińska
IV miejsce: Magdalena Stawska

Dariusz Lemanik


Bartek Olejniczak najlepszym tenisistą w szkole!

24 czerwca bieżącego roku na korcie naszego liceum rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Ziemnym.
W rozgrywkach wzięło udział 8 chłopców z naszej szkoły.
Po kilku godzinach rywalizacji mistrzem szkoły w tenisie ziemnym został Bartłomiej Olejniczak – uczeń klasy Ia, który w meczu finałowym pokonał kolegę z klasy – Michała Mirowskiego 6:4. Na najniższym podium stanął Michał Szymczak z klasy 2d, pokonując Borysa Kapicę (1a) 6:3.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Bartłomiej Olejniczak
II miejsce: Mirowski Michał
III miejsce: Michał Szymczak
IV miejsce: Borys Kapica
Pamiątkowe dyplomy wręczył organizator turnieju  – p. Dariusz Lemanik.

                                            Dariusz Lemanik


                 Dziewczęta i chłopcy

- SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!

Dnia 25 kwietnia 2014 roku w Bolechowie odbyły się wojewódzkie zawody sportowo-obronne ,,Sprawni jak żołnierze”. Reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się z pięcioma konkurencjami: strzelanie, rzut granatem, pierwsza pomoc, bieg na orientację oraz sprawnościowy tor przeszkód. Konkurencje te wymagały od wszystkich uczestników skupienia, wytrzymałości oraz wielkiej determinacji. Przedstawiciele naszej szkoły świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Po każdej konkurecji pozostawali bowiem w ścisłej czołówce. Przygotowaniem naszych zawodników zajęła się p.Edyta Rybczyńska, która od wielu lat trenuje drużyny dziewcząt i chłopców do tych zawodów. Nasze liceum reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Danuta Puchała, Paulina Parzonka, Daria Dukiewicz i rezerwowa Kamila Mączka oraz drużyna chłopców: Tomasz Gliński, Paweł Skiba i Kacper Gogół. Obie ekipy wróciły z medalami. Dziewczyny wywalczyły 2 miejsce, natomiast chłopcy 3. Jesteśmy również bardzo dumni z Pauliny Parzonki, która zdobyła 1 miejsce w kategorii indywidualnej dziewcząt. Gratulujemy!

                                                                                                                                                             Daria Dukiewicz, kl.IIc

 


Badminton:

Złoto dla dziewcząt!      Srebro dla chłopców!

3 marca 2014r. w ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców.

Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszego liceum. Dziewczęta w składzie: Marcelina Gogół i Kamila Mączka zdobyły złoty medal, natomiast drużyna chłopców w składzie: Marcin Woźniak i Michał Szymczak wywalczyli srebrny medal.

Dariusz Lemanik


Magdalena Szybka najlepsza w województwie w szachach!

Nasza drużyna na 15 miejscu w województwie w szachach!

 

29 stycznia w Zbąszyniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach.

W rozgrywkach wzięło udział 42 drużyny z naszego województwa.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem ogólnym XV WIMS i z przepisami PZSz.

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika.

Nasza drużyna składająca się z 4 chłopców (Miłosz Noculak, Mikołaj Idzikowski, Dariusz Semba, Tomasz Maciej) oraz 1 dziewczyny (Magdalena Szybka) zajęła 15 miejsce.

Magdalena Szybka w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zajęła I miejsce!

Klasyfikacja końcowa:

Wielkopolska Licealiada 2013/2014 – DRUŻYNOWE SZACHY

ZSP Zbąszyń 2014-01-29/2014-01-29
Tempo gry: P’15
Arbiter: Robert Goździewicz

Wyniki – runda 7


M-ce

Drużyna

Rank.

Klub

PKT

Pkt.

Bch.

vs+

Sz.1

1

ZSRCKU Kościelec

1700

kolski

13.0

20.0

112.00

22;11;8;7;4;1;

1.5

2

II LO Gniezno

1688

gnieźnieński

10.0

20.5

108.00

26;9;19;3;

5.0

3

I LO Kościan

1700

kościański

10.0

18.5

117.00

24;13;40;14;

7.0

4

I LO Ostrów Wlkp.

1513

ostrowski

10.0

18.0

109.00

33;24;28;6;

6.0

5

II LO Poznań

1700

poznański grodzki

10.0

17.5

102.50

25;23;11;17;

7.0

6

I LO Złotów

1550

złotowski

10.0

17.0

113.00

32;1;5;

2.0

7

ZS1 Zbąszyń

1650

nowotomyski

10.0

16.5

121.00

27;16;10;17;

1.5

8

II LO Konin

1600

koniński grodzki

9.0

18.5

99.50

30;19;40;24;

6.0

9

III LO Poznań

1725

poznańśki grodzki

9.0

18.0

104.50

41;19;15;8;

6.0

10

I LO Rawicz

1500

rawicki

9.0

16.0

94.50

36;30;9;14;

5.5

11

ZSO Jarocin

1625

jarociński

8.0

17.5

112.00

28;17;18;

6.5

12

ZS im. Kopernika Konin

1500

koniński grodzki

8.0

16.5

106.50

35;26;25;

2.0

13

LO Trzcianka

1450

czarnkowsko-trzcianecki

8.0

15.5

108.50

37;25;10;9;

3.0

14

I LO Leszno

1700

leszczyński grodzki

8.0

15.0

109.50

23;20;16;

4.0

15

LO I Kępno

1150

kępiński

8.0

15.0

107.50

33;34;18;21;

1.0

16

LO Środa Wielkopolska

1250

średzki

8.0

14.5

99.00

38;28;40;

3.0

17

LO TS Piła

1150

pilski

7.0

15.5

92.00

32;38;

3.5

18

ZS2 Zbąszyń

1600

nowotomyski

7.0

15.0

105.50

29;21;38;

3.5

19

ZSO Wolsztyn

1500

wolsztyński

7.0

14.5

114.50

34;3;

3.5

20

LO Koło

1125

kolski

7.0

14.5

85.50

36;35;

4.0

21

II LO Kalisz

1150

kaliski grodzki

7.0

13.5

104.50

35;33;

3.0

22

III LO Kalisz

1550

kaliski grodzki

7.0

13.0

103.00

31;15;

6.0

23

I LO Pleszew

1250

pleszewski

7.0

11.5

108.50

39;27;25;

3.5

24

ZSE Śrem

1200

śremski

6.0

14.5

99.00

29;30;

1.0

25

ZSO Turek

1000

turecki

6.0

14.0

80.50

36;41;

4.0

26

ZST Turek

1000

turecki

6.0

13.5

87.50

39;22;

5.0

27

Edukacja Lubasz

1200

czarnkowsko-trzcianecki

6.0

13.0

86.50

39;

5.0

28

I LO Ostrzeszów

1000

ostrzeszowski

6.0

12.5

105.50

20;21;

3.0

29

II LO Ostrów Wlkp.

1150

ostrowski

6.0

12.5

96.00

34;38;22;

3.5

30

ZSP Grodzisk Wlkp.

1000

grodziski

6.0

11.0

102.00

37;22;

2.0

31

ZSP 2 Jarocin

1000

jarociński

6.0

11.0

92.50

41;32;

3.0

32

I LO Krotoszyn

1000

krotoszyński

6.0

10.5

88.50

37;39;

2.0

33

ZS2 Rawicz

1000

rawicki

5.0

13.0

84.00

31;

3.0

34

LO Grodzisk Wlkp.

1000

grodziski

5.0

10.5

94.00

29;31;

2.5

35

ZSO Śrem

1200

śremski

4.0

11.5

88.50

31;

1.0

36

ZS1 Swarzędz

1000

poznańśki ziemski

4.0

11.0

72.50

41;

5.5

37

ZSP-P CKU Marszew

1000

pleszewski

4.0

10.0

87.50

0.5

38

LO Słupca

1000

słupecki

4.0

9.0

83.00

2.0

39

LO Szamotuły

1000

szamotulski

4.0

9.0

76.50

31;

1.0

40

ZSP 1 Kępno

1000

kępiński

3.0

8.0

76.00

37;

0.0

41

ZS Sieraków

1000

międzychodzki

3.0

7.5

80.50

2.0

Dariusz Lemanik


Nasi szachiści najlepsi w powiecie!

24 stycznia w Bibliotece Powiatowej w Kępnie w ramach XV licealiady odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Organizatorem imprezy był Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Liceum Ogólnokształcące nr I w Kępnie. W zawodach wzięło udział 28 zawodników. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować  powiat w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski  w Zbąszyniu, które odbędą się 29 stycznia.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1. Magdalena Szybka z LO nr 1 w Kępnie
2. Katarzyna Dziwińska z ZSP nr 1 w Kępnie
3. Justyna Semba z LO nr 1 w Kępnie

Chłopcy:

1. Miłosz Noculak z LO nr 1 w Kępnie
2. Mikołaj Idzikowski z LO nr 1 w Kępnie
3. Dariusz Semba z LO nr 1 w KępnieMiłosz Noculak z LO nr I w Kępnie

 

Dariusz Lemanik


XIV SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2013r.

GRUPA   1

Terminarz:

3bc   2 : 0   2a

1bc   2 : 0   2a

  3bc   1 : 1   1bc

Tabela:

LP

DRUŻYNA

PUNKTY

BRAMKI

1.

1bc

4

3-1

2.

3bc

4

3-1

3.

2a

0

0-4

AWANS:

1. 1bc

2. 3bc

GRUPA 2

Terminarz:

     3a   0 : 2   2bd

2bd   3 : 3   1a

   3a   2 : 0   1a

Tabela:

LP

DRUŻYNA

PUNKTY

BRAMKI

1.

2bd

4

5-3

2.

3a

3

2-2

3.

1a

1

3-5

AWANS:

1. 2bd

2. 3a

FINAŁ

                                                                             2bd   1 : 1   1bc                                                                  dogrywka:  0 : 0                                                               rzuty karne:   1 : 2

MECZ  O  3. MIEJSCE

3bc   2 : 1   3a

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.  1bc

2.  2bd

3.  3bc

4.  3a

WYRÓŻNIENIA:

Najlepszy bramkarz turnieju:  SEBASTIAN GATKOWSKI

Najlepszy strzelec turnieju:  MARCIN WOŹNIAK

Najlepszy zawodnik turnieju:  PAWEŁ SKIBA

 

Szczególne podziękowania

dla pani EDYTY RYBCZYŃSKIEJ

za organizację turnieju oraz słodkie „co nieco” dla zawodników.

                                                                                                          Michał Szymczak, kl.IId


Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców

9 października w szkolnej auli odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło 15 uczniów naszej szkoły. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” w 3 grupach, liczących po pięciu zawodników.

Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzem szkoły został Paweł Skiba, II miejsce zajął Marcin Woźniak, na najniższym podium uplasował się Dawid Cieplik.

 

Dariusz Lemanik


Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

04 października na obiekcie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Drużyna chłopców prowadzona przez pana  Dariusza Lemanika  i drużyna dziewcząt prowadzona przez panią Barbarę Ślęk  zdobyła I miejsce, awansując  jednocześnie do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 października w Poznaniu.

                                                                                                                                                             Dariusz Lemanik

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

 Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

W dniu 27 września 2013 roku na stadionie lekkoatletycznym w Ostrzeszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Już po raz piętnasty w ramach „XV Licealiady” zawody  zorganizowali  wspólnie: Powiatowy Ostrzeszowski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Zarząd Powiatowy LZS w Ostrzeszowie oraz Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie. Do zmagań w konkurencjach biegowych i technicznych przystąpiło ponad stu dwudziestu zawodników reprezentujących  trzy  szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Pamiątkowe medale i dyplomy dla trzech pierwszych zawodników ufundował Starosta Kępiński  - pan Włodzimierz Mazurkiewicz, które – w jego imieniu –  wręczył powiatowy organizator sportu, członek zarządu SZS „Wielkopolska” w Poznaniu  pan Adam Kłodnicki. Premiowane trzy pierwsze miejsca  w każdej konkurencji  gwarantują udział w zawodach rejonowych, które odbędą się 1 października 2012 roku w Ostrowie Wielkopolskim.

W Finale Rejonu Kaliskiego Łukasz Gogół zdobył I miejsce w skoku w dal i wywalczył awans do mistrzostw województwa, które odbędą się 08 października w Poznaniu. Awans do finału wojewódzkiego wywalczył również Kacper Gogół, który w biegu na 3000 m zajął III miejsce

Wyniki do pobrania


Archiwum- aktualności sportowe 2012/2013