Aktualności sportowe

VI Bieg Uliczny - Bieg Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie

Piętnastolecie członkostwa w Unii Europejskiej świętowaliśmy między innymi biegiem na 10 km. Przy naszej szkole zorganizowany był start i meta zawodów, dlatego nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów. Na medal w kategorii do lat 19 spisali się: Wiktoria Szubert (1c) zajmując pierwsze miejsce i Karol Przewdzięk (3b) zajmując trzecie miejsce.

Martyna Rybczyńska, kl. I

Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej

25.04.2019 r. w Pile odbyły się Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej. Uczniowie z naszej szkoły uplasowali się na wysokich miejscach.

Kategoria Junior Młodszy:

I miejsce w skoku w dal – Katarzyna Łazaj,

I miejsce w biegu na 1500m – Martyna Rybczyńska,

II miejsce w rzucie dyskiem – Bruno Nowak,

IV miejsce w biegu na 400m – Natalia Sielska.

Kategoria Junior:

II miejsce w biegu na 100m – Aleksandra Hołoś,

IV miejsce w skoku w dal – Kinga Trzeciak.

Martyna Rybczyńska, kl. Ia

Bieg im. Hrabiego Wężyka

27.04.2019 r. odbył się bieg na dystansie 5km im. Hrabiego Wężykaw Mroczeniu. I miejsce zajęła Martyna Rybczyńska.

,,Sprawni jak żołnierze” – Chłopcy Mistrzami Wielkopolski!

16.04.2019r. reprezentujące naszą szkołę drużyny dziewcząt (w składzie: Kinga Trzeciak, Aleksandra Hołoś, Martyna Rybczyńska) oraz chłopców (w składzie: Karol Przewdzięk, Mikołaj Macioszczyk, Bruno Nowak  i rezerwowy Marcin Jakubczak) przemierzyły długą drogę do małego miasta Bolechowa, by tam wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i wywalczyć miejsca na podium w wojewódzkim etapie zawodów sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”. Podczas rywalizacji obie grupy musiały wykazać się w pięciu konkurencjach: strzelanie z broni (kbks), rzut granatem, bieg na orientację, wiedza z zakresu pierwszej pomocy oraz tor sprawnościowy. Po trudnych zmaganiach dziewczyny uplasowały się na 2 miejscu, a chłopcy zajęli wyczekiwane (16 lat) i w pełni zasłużone, historyczne 1 miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej zawodów najlepszymi zawodnikami okazali się: wśród dziewcząt Aleksandra Hołoś, a wśród chłopców Mikołaj Macioszczyk. Zaangażowanie oraz czas poświęcony przez zespoły i ich opiekunkę – p. Edytę Rybczyńską nie mogły zostać lepiej nagrodzone. Zdobyta motywacja pozwoli na kolejne miesiące ciężkiej pracy, bowiem chłopcy reprezentują województwo w Finale Ogólnopolskim w Bornym Sulinowie.

Martyna Rybczyńska, Ia

Bieg „ O Puchar Kocich Gór”

14 kwietnia 2019 r. odbyły się XXXVI Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „O Puchar Kocich Gór”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które uplasowały się na następujących miejscach: na dystansie 1 km – II miejsce zajęła Martyna Rybczyńska, natomiast na dystansie 6 km – IV miejsce zajęły ex aequo Wiktoria Szubert i Natalia Sielska.

Dziewczyny 5. drużyną w Wielkopolsce
Dnia 05.04.2019 r. w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki XX Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta uplasowały się na 5. pozycji w rywalizacji z 35 szkołami. Oto skład drużyny:

55. Cross Ostrzeszowski – 07.04.2019 r.
Drużyna dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Szkół Średnich w biegu przełajowym. Na 40 zawodniczek startujących wszystkie nasze dziewczęta uplasowały się w pierwszej piętnastce. Oto wyniki:

Drużynowe Biegi Przełajowe

21 marca 2019 r. w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Drużyna  dziewcząt z naszego liceum zajęła pierwsze miejsce, a chłopców miejsce drugie. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Rybczyńska, II miejsce Kinga Trzeciak, a na III pozycji uplasowała się Aleksandra Polak. Wśród chłopców w klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajął Marcin Jakubczak. Skład drużyny dziewcząt: Martyna Rybczyńska, Kinga Trzeciak, Aleksandra Polak, Marta Gabas, Wiktoria Szubert, Natalia Sielska, Katarzyna Łazaj, Aleksandra Królikowska i Aleksandra Hołoś. Skład drużyny chłopców: Marcin Jakubczak, Karol Przewdzięk, Wojciech Kurzyński, Mikołaj Macioszczyk, Bruno Nowak, Marcin Garczarek, Karol Władek, Maciej Michalski, Patryk Ociepa. Opiekunem drużyny chłopców jest p. Dariusz Lemanik, a drużyny dziewcząt p. Edyta Rybczyńska. Drużyna dziewcząt będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Żerkowie 5 kwietnia bieżącego roku.

42. obóz narciarski

W dniach 05.03.- 09.03.2019 r. odbył się  42. obóz narciarski zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dla 36 uczniów naszej szkoły. W tym roku odwiedziliśmy tereny Czarnej Góry. Cele wycieczki to: nauka i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych, biegowych oraz desce; poznanie walorów turystycznych Czarnej Góry, Stronia Śląskiego i Bielic oraz wyrabianie nawyku i umiejętności korzystania z aktywności ruchowej w dorosłym życiu. Każdy z uczących opanował podstawowe zasady jazdy na nartach zjazdowych, a pogoda i warunki śniegowe pozwoliły maksymalnie wykorzystać pobyt w górach.

Aleksandra Polak Sportowcem Roku 2018

Dnia 26 lutego 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie miało miejsce rozstrzygnięcie plebiscytu „Sportowy Sukces 2018”. Została do niego nominowana uczennica klasy Ia – Aleksandra Polak, która decyzją głosujących zwyciężyła w kategorii sportowiec. Ola od 8 lat trenuje taekwon-do i kickboxing w Sportowym Klubie Taekwon-do Niedźwiedź w Kępnie. Podczas swojej sportowej kariery odniosła już wiele sukcesów, a największe z nich to brązowy medal Otwartych Mistrzostw Europy oraz
7-krotne mistrzostwo Polski. W tym roku po raz kolejny została powołana do kadry narodowej i będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata  we Włoszech.

Martyna Rybczyńska kl. Ia

I miejsce w siatkówce

21 lutego 2019r. na sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Kamil Kula, Emilian Nowak, Mikołaj Macioszczyk, Mateusz Tomaszewski, Filip Przebierała, Adam Żymełka, Jędrzej Tokarz, Tomasz Latusek zajęła I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Macioszczyk. Opiekunem drużyny chłopców jest  p. Dariusz Lemanik.

Dariusz Lemanik

I miejsce chłopców w koszykówce!

13 lutego 2019r. na sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców i Dziewcząt. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Skotnik, Dawid Sodomski, Kamil Kula, Marcin Jakubczak, Emilian Nowak, Hubert Piluch, Klaudiusz Ulewski,  Bruno Nowak,  Kacper Kurzawa, Łukasz Bryłka, Patryk  Ociepa zajęła I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Skotnik.  Trenerem drużyny chłopców jest  p. Dariusz Lemanik.

Tenis stołowy – IV miejsce w rejonie

16 listopada 2018r. w Kaliszu odbył się finał rejonu w drużynowym Tenisie Stołowym ch%A%