Spotkanie z błyskotliwym autorem kryminałów retro!

Dnia 16 XI 2017 roku w Samorządowej Bibliotece Publicznej im. Marii z Fredrów Szembekowej w Kępnie odbyło się spotkanie autorskie z… Markiem Krajewskim!

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

Chętnie czytamy po angielsku!

Lektury szkolne nie kojarzą się uczniom z czymś przyjemnym, a  co dopiero książka do przeczytania w języku angielskim… To dopiero wyzwanie! Jednak podjęliśmy takie właśnie wyzwanie z grupą językową 2AR1.

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

Szanuj swój wzrok!

Jeśli masz ochotę przeczytać następną książkę tej nocy, a Twoje oczy są już nieco zmęczone, mamy dla Ciebie rozwiązanie!

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

Artykuł w „Tygodniku Kępińskim”

W najnowszym numerze „Tygodnika Kępińskiego” (45/2017) ukazał się artykuł dotyczący realizacji projektu Erasmus+ w latach 2017-2019, a także międzynarodowego spotkania projektowego w Norwegii. Zachęcamy do lektury!

Paulina Pacyna-Dawid…

A może tym razem komiks?

Wiadomość specjalna, nie tylko dla komiksomaniaków: w bibliotece szkolnej pojawiły się tzw. sekwencyjne historie obrazkowe! Zapraszamy!

Paulina Pacyna-Dawid…

Informacje na temat NPRC dla rodziców

Wywiadówka dla rodziców uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich (7 XI 2017) okazała się doskonałą okazją do zapoznania społeczności szkolnej z głównym celem, priorytetami, a także ze stopniem realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole. A dzieje się sporo! …

Kolejne zajęcia dotyczące bibliografii załącznikowej

W dniach 2 i 7 XI 2017 roku klasa I D uczestniczyła w bibliotece szkolnej w zajęciach na temat sporządzania bibliografii załącznikowej.

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

Powiatowy Konkurs Plastyczny zakończony

 Dnia 6 XI 2017 roku upłynął termin składania prac na VII edycję Powiatowego Konkursu Plastycznego pod patronatem Starosty Kępińskiego pt. „Jądro ciemności” Josepha Conrada także dla filatelisty!”.

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

„Chcę oglądać Twoje nogi…”

W miniony poniedziałek, 30 października 2017r., świętowaliśmy Światowy Dzień Spódnicy – znany  również jako dzień kobiecości. W ramach obchodów tego dnia, żeńska część naszej szkoły przygotowała strój zawierający właśnie ten element ubioru.

W spódnicach i sukienkach przyszło do szkoły wiele …

Drużynowy tenis stołowy – I i II miejsce!

26 października 2017r. na sali gimnastycznej naszego liceum rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt i Chłopców w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna chłopców w składzie: Skotnik Paweł, Walery Robert, Piluch Hubert i Jańczak Rafał zajęła 1 miejsce. Drużyna dziewcząt w składzie: Belka …

Artykuł w „Bibliotece w Szkole”!

W najnowszym numerze czasopisma „Biblioteka w Szkole” (nr 11/2017) ukazał się artykuł na temat przeprowadzonej w bibliotece w ubiegłym roku szkolnym akcji pn. „Listy do M.!”. Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, więc może i w tym roku szkolnym z tej …

Artykuł w „Tygodniku Kępińskim”

W najnowszym numerze „Tygodnika Kępińskiego” (44/2017) ukazało się sprawozdanie z realizacji trzeciej edycji programu „Lubię październik – międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych”. Zachęcamy do lektury!

Paulina Pacyna-Dawid…

Spotkanie organizacyjne grupy Erasmus+

Dnia 3 XI 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie uczniów zainteresowanych pracą w projekcie Erasmus+.

…czytaj dalej w Aktualnościach Erasmus +

Lekcje na temat bibliografii załącznikowej

Dwa kolejne poniedziałki października (23 i 30 X 2017) upłynęły klasie II D na zmaganiach ze sporządzaniem bibliografii załącznikowej.

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

Zapraszamy po nowości do biblioteki szkolnej!

Pożeraczy książek zapraszamy do biblioteki! Jest wiele nowości!

…czytaj dalej w Aktualnościach biblioteki

 …

Następna strona »