Archiwum- aktualności sportowe 2012/2013


Marcin Woźniak najlepszym tenisistą w szkole!

24 czerwca 2013r. na korcie naszego liceum rozegrany zostały Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Ziemnym chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły. Turniej rozegrano w 2 grupach w systemie „każdy z każdym”.

Po wielu godzinach zmagań, w finale Marcin Woźniak  z klasy Id pokonał Dawida Witaka z klasy IIc 6:4, 6:3.

Serdecznie gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce : MARCIN WOŹNIAK

II miejsce: DAWID WITAK

III miejsce: PRZEMYSŁAW RACHLAK, DAMIAN DUCZMAL

V-VI miejsce: DAWID PIETRZAK, FILIP PERLITIUS

 

Dariusz Lemanik


Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym

27 czerwca 2013 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Krążkowych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 19 chłopców i 6 dziewcząt z powiatu kępińskiego.

System pucharowy, po wielu godzinach zmagań, w kategorii chłopców wyłonił 4 półfinalistów. W 1 półfinale Witold Pruchnicki pokonał Pawła Dirbacha 6:2.

W drugim półfinale Tomasz Mikoś uległ Piotrowi Jańskiemu 3:6.  Brązowy medal wywalczył Tomasz Mikoś, pokonując Pawła Dirbacha  6:1.

Mistrzem Powiatu Kępińskiego został faworyt turnieju Witold Pruchnicki, który  pokonał Piotra Jańskiego  6:2.

W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Agnieszka Głąb, która pokonała Aleksandrę Kucharską 6:2, 6:2. W meczu o III miejsce Klaudia Karbowska  uległa Marcie Karbowskiej 4:6 4:6.

Pamiątkowe dyplomy i puchary triumfatorom wręczył przedstawiciel Starostwa Powiatowego – p. Adam Kłodnicki. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Kępiński Klub Tenisowy wręczył prezes – p. Dawid Meler.

 

Klasyfikacja końcowa:

Juniorzy:

I miejsce:  Witold Pruchnicki

II miejsce: Piotr Jański

III miejsce: Tomasz Mikoś

IV miejsce: Paweł Dirbach

Juniorki:

I miejsce: Agnieszka Głąb

II miejsce: Aleksandra Kucharska

III miejsce: Marta Karbowska

IV miejsce: Klaudia Karbowska

Dariusz Lemanik


Streetball chłopców i dziewcząt

26 czerwca bieżącego roku na sali gimnastycznej  naszego liceum rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły  w Streetball chłopców i dziewcząt.

W kategorii chłopców zwyciężyli:  Kacper Gogół  i Marek Idzikowski z klasy IIb.  Wśród dziewcząt najlepszy okazał się duet:  Maria Niklewicz i Aleksandra Przebierała.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Dariusz Lemanik


„Sprawni jak żołnierze”

 25 kwietnia 2013 w Bolechowie, niedaleko Poznania odbyły się Mistrzostwa Województwa w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Reprezentacje 14 szkół ponadgimnazjalnych, w dwóch kategoriach-dziewcząt oraz chłopców, zmierzyły się w rywalizacji polegającej na: udzielaniu pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu, sprawnościowym torze przeszkód, orientowaniu się w terenie za pomocą mapy. W konkurencji udzielania pierwszej pomocy należało wykonać ocenę stanu świadomości osoby poszkodowanej, masaż serca i oddech zastępczy oraz – w oczekiwaniu na przyjazd karetki – ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej, udzielając mu wsparcia psychicznego. Rzut granatem polegał na celnym skierowaniu trzech granatów ćwiczebnych  do pola o wymiarach 2/1 m, z odległości ponad dwudziestu metrów. Strzelając do tarczy, z karabinka sportowego, w postawie leżąc, należało w pięciu strzałach zdobyć jak najwięcej punktów. Sprawnościowy tor przeszkód, to konkurencja polegająca na jak najszybszym sztafetowym pokonaniu szeregu przeszkód, jakimi są skrzynia gimnastyczna, piłki lekarskie, ławeczki gimnastyczne oraz slalom pomiędzy pachołkami.Ostatnią, wytrzymałościową konkurencją, był bieg na orientację w nieznanym dla zawodników terenie, który trzeba było ukończyć, znajdując ukryte punkty, posługując się tylko mapą. Przygotowaniem i treningami do „Sprawnych jak żołnierze” zajmuje się P. Edyta Rybczyńska, dzięki której nasza szkoła od paru lat utrzymuje się w ścisłej czołówce tych zawodów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Danuta Puchała, Paulina Parzonka i Daria Dukiewicz oraz drużyna chłopców w składzie: Kacper Gogół, Marek Idzikowski i Tomasz Gliński. Obie ekipy uplasowały się na zaszczytnym 3 miejscu w Wielkopolsce, pokonując 12 innych drużyn w swoich kategoriach. Miło nam poinformować, że Kacper Gogół zajął 3 miejsce w kategorii indywidualnej chłopców. Gratulujemy!

Cała drużyna dedykuje to zwycięstwo

Filipowi Kukotko,

 który w ubiegłym roku razem z nami walczył o medal.

                                                                                                                                                             Paulina Parzonka


MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE ROZEGRANE

Po wielomiesięcznych zmaganiach 13 maja na Sali gimnastycznej naszego liceum został rozegrany finał Mistrzostw Szkoły w Badmintonie. W rozgrywkach wzięło udział  10 chłopców naszego liceum.  W finale, po zaciętym pojedynku, Szymon Tomaszewski pokonał Marcina Woźniaka 2:1 w setach (19:21, 21:11, 11:7). W pojedynku o III miejsce  Michał Szymczak  uległ Sebastianowi Gatkowskiemu 1:2 (20:22, 21:7, 8:11).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Tomaszewski Szymon

II miejsce: Woźniak Marcin

III miejsce:  Gatkowski Sebastian

IV miejsce: Szymczak Michał

V-X miejsce: Kędzior Patryk, Mikołowski Sławomir, Pietrzak Dawid, Kasprowicz Marcin, Krawczyk Przemysław, Duczmal Dawid.

Dariusz Lemanik


 AEROBIK GRUPOWY 2012/1013

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w Wielkopolsce miały miejsce zawody w aerobiku grupowym. Poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki, a komisja oceniająca układy przygotowane przez poszczególne zespoły zwracała uwagę na: dobór muzyki, ćwiczenia w pozycjach wysokich i niskich, elementy obowiązkowe, estetykę stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne. Reprezentanci naszej szkoły już od wielu lat należą do ścisłej czołówki, która walczy o medale podczas imprez rangi wojewódzkiej.

13 marca 2013 roku w Kaliszu odbył się finał rejonu kaliskiego w aerobiku grupowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny z siedmiu powiatów rejonu kaliskiego. Do rywalizacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło jedenaście drużyn. Naszą szkołę zaprezentował zespół w składzie: Marta Tomaszewska, Eliza Długowska, Aleksandra Klepin, Natalia Gudra, Karolina Kula, Karolina Tomaszewska oraz Oskar Szymański. Opiekunką grupy była pani Edyta Rybczyńska. Reprezentanci naszego liceum, jak co roku, zaprezentowali oryginalny i ciekawy układ, który przygotowywali od września z pomocą absolwentki naszej szkoły- Marty Megi. Godziny ćwiczeń i kreatywne pomysły zaprocentowały na konkursowym parkiecie. Złoty medal wywalczył zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie, srebrny reprezentacja z III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, natomiast brązowy krążek zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Ostrzeszowie. Nasi tancerze uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu. Pomimo tego, jury doceniło ciężką pracę naszej reprezentacji i podarowało jej awans do etapu wojewódzkiego w Poznaniu. Niestety, podczas występu najstarsza członkini drużyny – Marta Tomaszewska doznała poważnej kontuzji, która uniemożliwiła jej dalsze występy na tegorocznych zawodach.

8 kwietnia br. na poznańskiej Arenie odbył się XIII Wielkopolski Turniej w aerobiku grupowym. Miejsce kontuzjowanej maturzystki w naszej drużynie zajęła Magda Iwan, która w niecały miesiąc nauczyła się całej choreografii tanecznej, co było dla niej nie lada wyzwaniem. W Poznaniu nasz zespół doświadczył zaciekłej, lecz również sportowej rywalizacji wśród dwudziestu jeden zespołów. Doping zaprzyjaźnionych drużyn oraz wsparcie opiekunki wpłynęły na grupę pozytywnie i zachęciły do maksymalnej pracy podczas występu. Jury wyłoniło sześć najlepszych zespołów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z I LO w Koninie, srebrny medal wywalczył zespół z II LO również z Konina, natomiast ostatnie miejsce na podium zdobyła drużyna z III LO z Kalisza. Reprezentanci naszego liceum zajęli piąte miejsce.
Podsumowanie 2013 roku odbyło się 18 kwietnia w Jarocinie na XIII Wielkopolskich Mistrzostwach aerobiku grupowego. Konkurencja z całego województwa oraz stres nie sparaliżowały naszych reprezentantów, lecz dodały sił i energii. Te zawody okazały się największym sukcesem, ponieważ drużyna naszego liceum wywalczyła brązowy medal, tuż za reprezentacją I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie oraz drużyną z II LO w Kaliszu. Zdobycie podium na mistrzostwach w Jarocinie to dla naszego zespołu spore osiągnięcie.
Rok 2013 był obfity w sukcesy dla naszej drużyny, zważywszy na to, że w tym roku do składu dołączyło pięciu uczniów z klas pierwszych. Wysoki poziom, który prezentuje nasz zespół jest wielką zasługą pani Edyty Rybczyńskiej, która z pełnym zaangażowaniem poświęciła swój czas oraz energię dla zespołu, oraz zawsze dawała mu wsparcie, będąc jej dobrym duchem.

Karolina Tomaszewska


W dniu 15 kwietnia 2013 roku na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych w ramach „XIV Licealiady 2012/2013”. Do zawodów przystąpiły trzy reprezentacje szkół naszego powiatu.
W kategorii dziewcząt i chłopców rywalizacja przedstawia się następująco:

Dziewczęta

Rocznik 1996
1. Duczmal Dominika ZSP Nr 1 Kępno
2. Jeziorna Katarzyna ZSP nr 1 Kępno
3. Potomska Roksana LO Nr I Kępno
4.Dukiewicz Daria LO Nr I Kępno

Rocznik 1995-1994
1.Puchała Danuta LO  Nr I Kępno
2.Wittek Marta ZSP Nr 1 Kępno
3.Śmiech Emilia LO Nr I Kępno
4.Gawlik Agata LO Nr I Kępno

Chłopcy
Rocznik 1996
1.Gąszczak Tomasz ZSP Nr 2 Kępno
2.Pawlak Aleksander ZSP Nr 2 Kępno
3. Maryniak Remigiusz  ZSP Nr 1 Kępno
4. Kędzior Patryk LO Nr I Kępno

Rocznik 1995-1994
1.Gogół Kacper LO Nr I Kępno
2.Gliński Tomasz LO Nr I Kępno
3.Radefeld Robert ZSP Nr 1 Kępno
4.Ćwikał Krzysztof ZSP Nr 1 Kępno

 

20 kwietnia nasza drużyna w składzie: DUKIEWICZ DARIA, POTOMSKA ROKSANA, SKIBA PATRYCJA, PUCHAŁA DANUTA, GAWLIK AGATA, GOGÓŁ KACPER i ŻŁOBIŃSKI DAWID uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Żerkowie.

Z chłopców najlepiej zaprezentował się Kacper Gogół, który na 60 zawodników zajął  wysokie 14 miejsce. Wśród dziewcząt najlepsza  nasza reprezentantka – Danuta Puchała, uplasowała się na 15 miejscu. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Dariusz Lemanik


Narty


 

Finały Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach na rok szkolny 2012/2013

ROZEGRANE!

W dniu 15 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu przy ul. Przełajowej 4 rozegrane zostały Finały Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach na rok szkolny 2012/2013.

Organizatorami Mistrzostw byli:

Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”, Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu i Sekcja Szachowa AZS POLITECHNIKA POZNAŃ.

XIV LICEALIADA – Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadimnazjalnych rozegrane zostały w dniu 15.02.2014 r. W turnieju udział wzięło 45 drużyn.

Faworyci Mistrzostw, poza drużyną z I LO z Kościana, która obroniła II m-ce z ub. roku, tym razem musieli uznać wyższość znacznie lepiej spisujących się w tym dniu drużyn z niższymi średnimi rankingami.

Klasą dla wszystkich była w tym roku znakomita drużyna z ZSRCKU z Kościelca, która praktycznie już po 5 rundzie zapewniła sobie Mistrzostwo Wlkp.

Wyniki czołówki Mistrzostw LICEALIADY:

I m-ce Zespół Szkół-Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego z Kościelca – 14 pkt., w składzie: Mateusz Kmita, Wiktor Kwiatkowski, Mateusz Kamecki i Weronika Ostrowska,

II m-ce LO I z Kościana – 11 pkt., w składzie: Krzysztof Hanusek, Maksymilian Slavov, Wiktor Slavov i … VACAT na szachownicy dziewczyny!

III m-ce LO III Poznań – 10 pkt., w składzie: Karolina Jarmużek, Mikołaj Nowaczyk, Adam Kaczmarek, Mirela Baranowska i Maciej Sikorski.

Najlepsze wyniki na poszczególnych szachownicach uzyskali:

I szachownica: Szymon Banach (II LO Gniezno) i Krystian Kosecki (ZSP Września) – obaj po 7pkt. z 7 partii

II szachownica: Wiktor Kwiatkowski – 7 pkt. z 7 partii

III szachownica: Mateusz Kamecki i Jakub Barabasz (LO Piła) – obaj po 7 pkt. z 7 partii

IV szachownica: Magdalena Szybka (LO I Kępno), Weronika Ostrowska i Weronika Nijakowska

(III LO Konin) – wszystkie po 7 pkt. z 7 partii.

Poniżej (po lewej) Mistrzowie Wielkopolski – drużyna z Kościelca oraz pozostali medaliści i sala rozgrywek.

Trzy najlepsze drużyny w każdym turnieju otrzymały efektowne grawertony i dyplomy, a ich zawodnicy medale Mistrzostw.

Dyplomami nagrodzono również drużyny, które zajęły miejsca IV – X.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Prezes SZS „WIELKOPOLSKA” Zdzisław Urbańczyk, wicedyrektorzy ZSŁ Magdalena Jurczyk-Maciuszonek i Jacek Gołuch oraz sędziowie turniejów i organizatorzy z SZS.

Tegoroczne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych miały rekordową w historii tych rozgrywek obsadę!

w XIV LICEALIADZIE uczestniczyło 45 drużyn.

Dariusz Lemanik


16 stycznia na sali gimnastycznej naszego LO odbył się finał mistrzostw szkoły w koszykówce chłopców.

Mistrzem szkoły w koszykówce chłopców została klasa IIa, która pokonała swoich starszych kolegów z klasy IIIa 54:46.

Najlepszymi zawodnikami rozgrywek zostali: Dawid Żłobińki z klasy IIIa i Dawid Latusek z klasy IIa

 

Dariusz Lemanik

 


 

Natalia Hełmińska ma Brązową Odznakę Jeździecką!

26.11.2012r w Klubie Jeździeckim „Wolica” (okolice Kalisza) odbył się egzamin na Brązową Odznakę Jeździecką. Jest to odznaka, którą powinien uzyskać każdy jeździec, jeśli planuje swój udział w zawodach w skokach przez przeszkody, ujeżdżaniu, czy też w instruktażu. Odznaka jest swego rodzaju przepustką do startu nie tylko w towarzyskich zawodach jeździeckich, do których potrzeba jedynie umiejętności, umożliwia bowiem udział w zawodach rejonowych oraz wojewódzkich do klasy L włącznie (przeszkody 100cm).

Jazda konna to wyjątkowy sport, ponieważ wszystko zależy nie tylko od odpowiedniego treningu i przygotowania jeźdźca, ogromną rolę spełnia sam KOŃ.                                                                                                                                                       Egzamin składał się z trzech części: teoretycznej, ujeżdżania i skoków przez przeszkody. Pytania w części ustnej nie sprawiły kłopotu, choć do nauczenia był spory zakres materiału (350 zagadnień). Ujeżdżanie to część, która polegała na prezentacji trzech podstawowych chodów konia w prawidłowym dosiadzie ujeżdżeniowym i z prawidłowym użyciem pomocy jeździeckich na czworoboku. To zadanie wymagało poprawności, precyzji i opanowania. Hala przeznaczona na egzamin jest duża (liczy 20m/40m) i ogrodzona wysokimi ścianami oznaczonymi tabliczkami z literami, niezbędnymi do wykonywania określonych figur. Niesamowity jest moment, gdy na czworoboku panuje błoga cisza. Jeździec słyszy tylko tętent kopyt, ciche parskanie konia i, ewentualnie, głos egzaminatora. Mój koń – Czeremis – spisał się doskonale, słuchając moich poleceń i prawidłowo wykonując wszystkie zadania. Skoki przez przeszkody stresowały mnie, przede wszystkim z powodu Czeremisa i jego zachowania.  Koń ten był zdolny do różnych komplikacji. Skoki – sport, do którego koń wkłada całe swoje serce, siłę i entuzjazm, mogą być najtrudniejsze. Czeremis z radości ze skoków lub z niezadowolenia, gdy coś  wyszło nie tak, potrafił zrobić wiele, naprawdę różnych rzeczy, by wyrazić swoje emocje. Mogło się to odbyć kosztem jeźdźca, np. upadkiem  (skutkuje eliminacją z każdego konkursu…), ale właśnie dzięki temu Czeremis jest wyjątkowym osobnikiem. Parkur, który miałam pokonać, składał się z 4 przeszkód o wys. 70cm, w tym 1 przeszkoda to cavaletti ułożone z 3 drągów z kopertą. Za każdą z przeszkód była zmiana kierunku, a wszystko trzeba robić w półsiadzie, tzn. siedząc na koniu i, odciążając jego grzbiet, oprzeć ciężar ciała na stopach, unosząc się lekko z siodła. Na szczęście wszystko udało się wyśmienicie! Z łatwością udało mi się zdobyć odznakę, ale musiałam długo i mozolnie trenować. Poznałam konia, na którym jeździłam, zrozumiałam jego charakter i zachowania, co pomogło mi uniknąć, w czasie egzaminu, wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi zajść tak daleko. W szczególności pragnę podziękować mojej trenerce - p. Basi Kwolek, która umożliwiła mi sprawdzenie umiejętności na egzaminie i zawodach. Dziękuję za przygotowanie i za poświęcenie czasu na trenowanie nas – wszystkich jeźdźców stajni. Może niektórym wydaje się, że jazda konna to tylko siedzenie na koniu – niech spróbuje, a gwarantuję, że się przeliczy. Jeździectwo to współpraca, pasja i miłość, której uczymy się całe życie.

Natalia Hełmińska


Magdalena Szybka jest super w szachach szybkich!

Magdalena Szybka na 6. miejscu w Polsce w Szachach Szybkich!

 

Tak, tak, to nie łamaniec językowy, gra słów, czy żart redakcyjny! Jakże mogłoby być inaczej, skoro Magda ma takie nazwisko!

Magda – reprezentantka klubu LZS „PAT” Ligota Dolna – zajęła 6 miejsce w mistrzostwach Polski w szachach szybkich juniorek do lat 18. W turnieju spotkało się 25 najlepszych zawodniczek z całego kraju. Zawody były rozegrane systemem szwajcarskim – 11 rund. Magda w ostatniej rundzie pokonała czołową zawodniczkę Polski – Malwinę Chrząszcz.

„To naprawdę olbrzymi sukces – mówi Waldemar Toboła, prezes Polskiego Związku Szachowego w Opolu. W mistrzostwach wystartowała naprawdę krajowa czołówka. Wynik Magdy to rewelacja i dużo więcej niż oczekiwaliśmy.”

Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, minister sportu Joanny Muchy oraz Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego.


Nasze dziewczęta najlepsze w Poznaniu!

12 października 2012r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.

 Nasza reprezentacja po raz kolejny zdobyła I miejsce!

Przedstawiamy skład reprezentacji:

Danuta Puchała, Emilia Śmiech, Paulina Idzikowska, Izabela Lemanik, Agata Gawlik, Paulina Parzonka, Anna Brylak, Daria Dukiewicz,

Patrycja Skiba, Aleksandra Kaczor.

Złotym dziewczętom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego liceum.

P. Domagała

A. Szydlik


Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

 30.09.2012 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Poniżej przedstawiamy sukcesy uczniów naszego liceum:

 BIEG NA 400m

Trzecie miejsce zajęła Emilia Śmiech z czasem 1,07 s.

BIEG NA 800 m

W biegu na 800m na trzecim miejscu zakwalifikowała się Danuta Puchała z czasem 2,41 s.

BIEG NA 3000m

W kategorii chłopców Kacper Gogół zajął trzecie miejsce, uzyskując czas 8,48s.

SZTAFETA 4x400M

W tej kategorii dziewczęta zdobyły drugie miejsce z czasem 4,36s. Drużynę tworzyły Aleksandra Kaczor, Anna Brylak, Emilia Śmiech i Patrycja Skiba.

PCHNIĘCIE KULĄ

Na pierwszym miejscu znalazła się Aleksandra Przebierała, która pchnęła kulą na odleglość 9,56m.

SKOK W DAL

W tej konkurencji trzecie miejsce zdobył Łukasz Gogół, skacząc 6,35m.

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy J i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim –  09.10.2012 r.

Patrycja Domagała

Antonina Szydlik


Złote medale w biegach sztafetowych!

Na stadionie KOSiR w Kępnie 4.10.2012 r. o godzinie 12.00 odbyły się

Mistrzostwa Szkół w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.

W tej konkurencji Liceum im. majora Henryka Sucharskiego było najlepsze. Jak się okazało, dziewczęta i chłopcy zajęli pierwsze miejsca.

12.10.2012 r. pojadą na zawody wojewódzkie do Poznania!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Szydlik i P. Domagała


Tenis Stołowy Chłopców

15 października zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców.

W turnieju wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” w trzech grupach 4-osobowych.

Mistrzem szkoły został Mateusz Idźczak, II  miejsce zajął Miłosz Mrugała, na III pozycji uplasował się  Eryk Rozdolski.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Mateusz Idźczak

II miejsce: Miłosz Mrugała

III miejsce: Eryk Rozdolski

IV miejsce: Dominik Sieradzki

V miejsce: Dawid Witak

VI  miejsce: Maciej Jeziorny

VII miejsce: Tomasz Gliński

VIII miejsce: Filip Diduch

IX miejsce: Michał Szymczak

X miejsce: Konrad Pawlik

XI miejsce: Anton Denstedt

XII miejsce: Filip Perlitius

 

Dariusz Lemanik