Strona główna » Bez kategorii » Drugie, trzecie i czwarte miejsce w ortografii

Drugie, trzecie i czwarte miejsce w ortografii

W piątek 21 grudnia 2018 w naszej szkole został zorganizowany konkurs ortograficzny. Uczestniczyło w nim 26 osób. Tekst wydawał się prosty, ale uczestnicy szybko przekonali się, że to tylko pozory. Ilość błędów w poszczególnych pracach zostanie oczywiście dyskretnie pominięta, skupimy się za to na uczniach, którzy uzyskali najlepsze wyniki. I tak – trzecie miejsce zajął Michał Borwik z klasy 2a, drugie miejsce Klaudia Górecka z klasy 1b a najlepiej z tekstem dyktanda poradził sobie Michał Gruszka z klasy 3d.

Wymienieni uczniowie reprezentowali naszą szkołę 11 stycznia 2019 roku w Międzyszkolnej Corridzie Ortograficznej zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie. Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy to nasi uczniowie zajęli 3 pierwsze miejsca, tym razem najlepszy okazał się uczeń innej szkoły. Nie można  jednak mówić o porażce, bowiem Michał Borwik zajął drugie miejsce, Michał Gruszka trzecie a Klaudia Górecka czwarte. W przyszłym roku postaramy się o przesunięcie wyniku o jedną pozycję w górę…

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a finalistom obu etapów serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnej edycji.

Marek Froń