Strona główna » Aktualności » Europejski Dzień Języków 2020

Europejski Dzień Języków 2020

26 września, z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła w dniach 26 września – 2 października już po raz czwarty wzięła udział w obchodach tego święta. W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w zabawie inspirowanej popularną formą komunikacji – emotikonami.

Obchody rozpoczęliśmy od tropienia przysłów zaklętych w  kodach QR. Przysłowia wyrażone były za pomocą symboli obrazkowych, trzeba było wykazać się więc umiejętnościami tropicieli, a także znajomością polskich powiedzeń. W kolejnym etapie zadanie wymagało wykorzystania znajomości języków angielskiego i niemieckiego. Należało dopasować odpowiednie sentencje w tych właśnie językach, co wbrew pozorom nie jest takie łatwe…

Przez cały tydzień na facebookowym profilu językowym liceum, Językowo Zakręceni, publikowane były informacje o idiomach języka angielskiego, a ściany naszej szkoły ozdobione zostały plakatami z ciekawostkami o językach świata, prezentowanymi w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie systematycznie i dzielnie zaznajamiali się z dostarczanymi wiadomościami, a zwieńczeniem ich starań były multimedialne, międzyklasowe  Quizy „Z idiomem za pan brat” oraz „Omnibus językowy”. Każdy z quizów oparty był na aplikacji Kahoot, dającej możliwość używania telefonu komórkowego jako kontrolera gry. Udział w grze wzięły dwuosobowe zespoły, wytypowane z klas I i II. Rywalizacja była zacięta, a każdy zdobyty punkt na wagę złota. Po podsumowaniu wszystkich punktów zdobytych w czasie obchodów Europejskiego Dnia Języków okazało się, że zwycięzcą została klasa 2 Na. Drugie miejsce przypadło klasie 2c, trzecie ex aequo klasom 1 Nc, 2 Nb i 2 Nd. Zwycięska klasa w nagrodę otrzymała tzw. „białą kartkę”.

Użycie języków, logiczne myślenie, współpraca grupowa – to wszystko towarzyszyło nam w tegorocznych obchodach święta języków. Zabawa była przednia!

Wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursach serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!

Ewa Moska