Strona główna » Bez kategorii » Film Powstanie w duszy gra najlepszy! Konrad i Maksymilian zwyciężyli w konkursie na projekt multimedialny!

Film Powstanie w duszy gra najlepszy! Konrad i Maksymilian zwyciężyli w konkursie na projekt multimedialny!

19 stycznia 2018r. w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyło się podsumowanie konkursu na Projekt Multimedialny dotyczący Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 pod hasłem: „Wielkopolsko, czy spadnie na nas wolność…?” (Ewa Najwer). Praca naszych uczniów: Konrada Szolca z kl. IIa  i Maksymiliana Udały z kl. Ic spodobała się komisji konkursowej najbardziej i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: p. Beata Sysiak – dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu, p. Marzena Wodzińska – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz – występujący w roli prowadzącego – dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz.

Konkurs swym zasięgiem obejmował całą Wielkopolskę i wzięło w nim udział ponad 260 uczestników, od których oczekiwano pracy w grupach maksymalnie 3-osobowych. Zadanie, zgodnie z regulaminem, polegało na „przygotowaniu prezentacji multimedialnej, filmiku lub montażu słowno-muzycznego, poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu, a w szczególności związanymi z nim miejscami, postaciami i wybranymi epizodami”. Konrad i Maksymilian zebrali materiały dotyczące terenu południowej Wielkopolski (zdjęcia, dokumenty, listy, mapki, wywiady), w szczególności okolic Kępna i Trzcinicy. Ich 11-minutowy reportaż ma tytuł Powstanie w duszy gra, prezentuje sylwetki ludzi, którzy mają swój wkład w proces odzyskania przez Polskę niepodległości i zachęca do poznawania ciekawej historii naszego rejonu.

Karina Zalesińska