Strona główna » Bez kategorii » Hubert Ceglarek na I miejscu!

Hubert Ceglarek na I miejscu!

We wtorek, 6 marca 2018, w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie. Popisy wokalne i instrumentalne oceniało jury w składzie: Yevhen Andruschak -muzyk, kompozytor i instruktor muzyki w Domu Kultury w Sycowie, Dariusz Baranowski – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska – nauczycielka języka angielskiego w LO Nr I. Decyzją jury:

  • Pierwsze miejsce wyśpiewał w znakomitym stylu Hubert Ceglarek  z LO Nr I („Ordinary People”)
  • Dwa drugie miejsca zdobyli: Joanna Majchrowska z ZSP nr 1 („All I ask”) oraz Michał Krawiec z LO Nr I („Ordinary Love”)
  • Dwa trzecie miejsca przyznano dwóm nastrojowym wykonaniom: Natalii Moś, której akompaniowała na gitarze Aleksandra Domal (LO Nr I, „People help the People”) oraz Martynie Jagieniak z ZSP nr 1 („Dask till Dawn”)

Pani  wicestarosta Grażyna Jany wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Kępnie, współorganizatora konkursu. Były to jak co roku talony pieniężne do wybranych sklepów. Nagrodzeni wykonawcy otrzymali też wizerunki mikrofonów , namalowane przez Jakuba Grzeszkowiaka z klasy 1b. Uważam tegoroczny konkurs za bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki, a  publiczność świetnie się bawiła. W roli prowadzących w języku angielskim i niemieckim bardzo dobrze spisali się uczniowie klas pierwszych –  Maja Stawicka z klasy 1b i Seweryn Błach z klasy 1a. Organizatorami konkursu były nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I – Małgorzata Kopacka i Izabela Maciejewska. Obydwie panie bardzo dziękują wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałą rozrywkę, a zwycięzcom gratulujemy.

Izabela Maciejewska