Strona główna » Bez kategorii » IX Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej

IX Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej

25 kwietnia 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I odbył się już IX Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej, którego organizatorem – jak co roku, była Lidia Kulik. W tym roku podczas konkursu królowała muzyka lat 90 – tych. Uczestnicy wykonywali utwory takich artystów jak: Grzegorz Turnau, O.N.A, Róże Europy, T.Love,  Hey, Elektryczne Gitary , Varius Manx. Piosenki konkursowe oceniało jury w składzie:

- Paulina Pacyna-Dawid – nauczycielka języka polskiego, bibliotekarka,
- Izabela Maciejewska – nauczycielka języka angielskiego,

- Lidia Kulik – nauczycielka matematyki, opiekunka RSU.
Jury przyznało Grand Prix Hubertowi Ceglarkowi z Ia za wzruszające wykonanie utworu „Naprawdę nie dzieje się nic” Grzegorza Turnaua oraz dwa wyróżnienia dla:
- Karoliny Krawiec, Darii Długowskiej z IIIc oraz Marcina Moski z IIId za utwór „Teksański” zespołu Hey,

- Marii Jeziornej z IIIa oraz Jana Jeziornego z IIb za wiązankę utworów grupy Hey.

Nagrodzonym gratulujemy, otrzymali oni również dyplomy, słodkie upominki, a zwycięzca  płytę z największymi przebojami zespołu Lady Pank.

Po części konkursowej nastąpiło wzruszające podziękowanie dla Marii Jeziornej z IIIa, Darii Długowskiej, Karoliny Krawiec, Krzysztofa Misia z IIIc oraz Michała Chrupały i Marcina Moski z IIId, którzy zdobywali nagrody na szkolnych i powiatowych konkursach piosenki oraz uświetniali swoim śpiewem, grą na instrumencie uroczystości szkolne przez ostatnie trzy lata. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, a koledzy z młodszych klas nagrodzili ich brawami. Życzymy im dalszych sukcesów na polu artystycznym i zdania matury.

Zapraszamy za rok na kolejny, jubileuszowy X Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej,

w którym prezentowane będą hity ostatniej dekady.

Lidia Kulik