Strona główna » Bez kategorii » Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

We wtorek, 26 lutego 2019, w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się jubileuszowy, XX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie. Popisy wokalne  oceniało jury w składzie:  - pani Ewa Kowalczyk- dziennikarz muzyczny, lektor języka angielskiego i wokalistka, pan Dariusz Baranowski – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska – nauczycielka języka angielskiego w LO Nr I. Jury nagrodziło 4 wykonawców:

  • Dwa równorzędne pierwsze miejsca wyśpiewali w znakomitym stylu- Hubert Ceglarek z LO Nr I (‘Thinking Out Loud’, Ed Sheeran) oraz Sara Kasprzak z LO Nr I (‘When We Were Young, Adele)
  • Drugie miejsce zdobyła Joanna Majchrowska z ZSP nr 1 pięknym, profesjonalnym wykonaniem utworu ‘If I Ain’t Got You’ Alicji Keys
  • Trzecie miejsce przyznano Katerynie Kochetovej za widowiskową prezentację utworu ‘Rythm Inside’

Jak co roku, nagrody (talony pieniężne do wybranych sklepów) i pamiątkowe dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie, które jest współorganizatorem konkursu. Na tegorocznym konkursie Starostwo Powiatowe reprezentowali: pani wicestarosta Alicja Śniegocka oraz panowie Marcin Wiśniewski i Dariusz Baranowski z wydziału zarządzania projektami i promocji powiatu.

Nagrodzeni wykonawcy otrzymali też wizerunki złotego, srebrnego i brązowego mikrofonu, namalowane przez Jakuba Grzeszkowiaka z klasy 2b.

Uważam tegoroczny konkurs za bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki, a  publiczność świetnie się bawiła. W roli prowadzących w języku angielskim i niemieckim bardzo dobrze spisali się   Maja Stawicka z klasy 2b i Seweryn Błach z klasy 2a.

Organizatorami konkursu były nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I – Małgorzata Kopacka i Izabela Maciejewska. Obydwie panie bardzo dziękują wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałą rozrywkę, a zwycięzcom gratulujemy.

Izabela Maciejewska