Strona główna » Aktualności, Aktualności biblioteczne » Konkurs literacki pn. Bądź jak Ryszard Borth!

Konkurs literacki pn. Bądź jak Ryszard Borth!

Czy pamiętacie jeszcze ubiegłoroczną edycję Szkolnego Konkursu Twórczości Własnej Młodzieży, poświęconą jednemu z wybitnych poetów – absolwentów naszej szkoły? Mamy nadzieję, że tak! Nie został on rozwiązany z powodu pandemii koronawirusa w ubiegłym roku szkolnym, dlatego przypominamy Wam o nim, aby wyłonić laureata lub laureatów.

Dlatego, jeżeli piszesz wiersze, prozę lub tworzysz inne formy literackie, nie pozostawaj w cieniu! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Tematyka prac nadal związana jest z motywem szkoły i ucznia – jego zmaganiami z codzienną rzeczywistością.

Spośród osób, które do końca marca 2021 roku złożą swoje prace w bibliotece szkolnej lub zdalnie (nauczycielowi poloniście), jury powołane przez organizatorów wyłoni najlepsze w następujących kategoriach:

  • poezja (do trzech wierszy);
  • proza (do dwóch stron A4);
  • formy publicystyczne (do dwóch stron A4).

Oczywiście prace dostarczone na konkurs w ubiegłym roku szkolnym automatycznie biorą udział w zmaganiach tej edycji! Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody! Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie mającym uczcić stulecie naszego liceum! Życzymy powodzenia!

Karina Zalesińska

Paulina Pacyna-Dawid