Strona główna » Bez kategorii » Nasi uczniowie najlepsi w ortografii!

Nasi uczniowie najlepsi w ortografii!

4 stycznia 2018r. w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs Ortograficzny, który od wielu lat gromadzi uczniów, którym bliskie są niełatwe zasady polskiej ortografii i interpunkcji. Z mało sympatycznym, naszpikowanym pułapkami tekstem, zmierzyły się 22 osoby. Celem konkursu oprócz wyłonienia szkolnych mistrzów ortografii było wskazanie trójki uczniów, którzy mieli reprezentować naszą szkołę w konkursie na poziomie powiatowym. Po dokładnym sprawdzeniu prac  w pierwszej trójce znaleźli się: Michał Gruszka z klasy IId (III miejsce), Martyna Wrzalska z klasy Id (II miejsce)i Julia Morta z klasy IIId (I miejsce).

12 stycznia 2018r. cała trójka wraz z opiekunem udała się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr II, aby wziąć udział w V Międzyszkolnej Corridzie Ortograficznej i zmierzyć się z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Po kilkakrotnym sprawdzeniu prac, nastąpiło ich odkodowanie – i tu czekała na naszych uczniów radosna niespodzianka – pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły i, co zaskakujące, w takiej samej kolejności jak w eliminacjach szkolnych. Tytuł mistrza ortografii należy zatem do Julii Morty (uczennicy p. Kariny Zalesińskiej), drugie miejsce zajęła Martyna Wrzalska (uczennica p. Beaty Kaźmierczak), a trzecie Michał Gruszka (uczeń p. Kariny Zalesińskiej). Dyrekcja szkoły wręczyła uczniom atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSP Nr II.

Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu, powiatowym mistrzom ortografii i ich opiekunom gratuluję tak rewelacyjnych wyników, wszystkich chętnych zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Marek Froń