Strona główna » Aktualności » Niezapomniane trzy dni w Warszawie

Niezapomniane trzy dni w Warszawie

W dniach 30.09-2.10.2019r. nasza klasa brała udział w wycieczce do Warszawy.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawostek dotyczących np. powierzchni dachu, telebimów czy organizacji wydarzeń. Następnie odwiedziliśmy „Niewidzialną Wystawę”, gdzie mogliśmy doświadczyć wrażeń osób niewidomych.

We wtorek, na półmetku naszej wyprawy, spotkaliśmy się z przewodniczką, która zaznajomiła nas z najważniejszymi zabytkami Warszawy tj. Łazienkami Królewskimi, Starym Miastem czy Krakowskim Przedmieściem, opowiadając ich bogatą historię. Wieczorem wybraliśmy się do teatru Buffo, gdzie mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć „Metro” – znany i kultowy polski musical. Po spektaklu jeszcze przez długi czas w naszych głowach brzmiały piosenki, np. „Wieża Babel”.

W ostatnim dniu, na zakończenie naszej warszawskiej przygody, udaliśmy się do jednego z najnowocześniejszych muzeów w Polsce – Muzeum Żydów Polskich „POLIN”, gdzie przewodniczka zaznajomiła nas z polskim wątkiem żydowskiej historii na przestrzeni wieków. Potem odwiedziliśmy jeszcze Powązki Wojskowe, na których spoczywają znane osobistości. Na Giełdzie Papierów Wartościowych dowiedzieliśmy się, natomiast, wielu ciekawych rzeczy o rynku i inwestycjach.

W ciągu trzech dni nie zabrakło również wizyt w Złotych Tarasach. Mimo że pogoda nie dopisała, to wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni i wypoczęci. To były niezapomniane trzy dni.

Michał Borwik, kl. IIa