Strona główna » Bez kategorii » „Opowieść wigilijna” klasy Id

„Opowieść wigilijna” klasy Id

15 grudnia 2017 r. klasa Id, wraz z wychowawczynią – p. Małgorzatą Falszewską oraz p. Kariną Zalesinską, uczestniczyła w drugiej już wycieczce do Wrocławia.
Niezapomniane wrażenia zapewnił wystawiany w Teatrze Polskim spektakl pt.”Opowieść wigilijna”. Historia jest niezwykle poruszająca i przypomina o prawdziwym znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie składało się nie tylko z części dramaturgicznej – spory udział mieli w nim akrobaci, których występy oglądaliśmy z przejęciem i fascynacją. Efekty specjalne, scenografia oraz bogate w szczegóły kostiumy potęgowały w nas uczucie zachwytu oraz podziwu. Drugim punktem programu było zwiedzanie Uniwersytetu Wrocławskiego, który kształci przede wszystkim na kierunkach humanistycznych. Pani przewodnik zapoznała nas z historią tego budynku oraz legendami, związanymi z tym miejscem. Dowiedzieliśmy się o wielu istotnych rzeczach dotyczących rekrutacji, poznaliśmy ofertę edukacyjną uniwersytetu. Mieliśmy również okazję wspiąć się na słynną Wieżę Matematyczną.
Na koniec udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie każdy mógł zakupić drobne upominki dla bliskich. Urzekła nas panującą na Rynku świąteczna atmosfera, powróciliśmy więc do domów z sercami pełnymi wrażeń i emocji.

Martyna Wrzalska, kl. Id