Strona główna » Aktualności, Zdalne nauczanie » Organizacja zdalnego nauczania w LO

Organizacja zdalnego nauczania w LO

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20 marca 2020 roku od 25.03.2020 do 10.04.2020 trwał będzie kolejny szczególny etap ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty. W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 również LO Nr I w Kępnie ruszamy z nauczaniem zdalnym.

Szkoła opracowała jednolity system pracy zdalnej z uczniami. System ten jest obligatoryjny dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Centrum informacji dla ucznia będzie dziennik elektroniczny, dlatego należy zadbać o posiadanie konta na e-dzienniku, zarówno ze strony ucznia jak i rodzica.  Jeżeli ktoś z Państwa nie posiada takiego konta (lub Państwa dziecko) to koniecznie należy skontaktować się z wychowawcą klasy i podać adres mailowy  (swój i /lub dziecka), który następnie wychowawca wpisze do e-dziennika.  Następnie proszę założyć konto na e-dzienniku (należy wpisać ten sam adres mailowy, który podali państwo wychowawcy a system poprowadzi dalej). Link do e-dziennika znajduje się na stronie głównej szkoły, menu DLA UCZNIÓW/DLA RODZICÓW. Baza wiedzy dotycząca obsługi e-dziennika i problemy z logowaniem  dostępna jest na stronach Vulcan.

W szkole funkcjonuje również zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy G-Suite dla Szkół i Uczelni, w którym firma Google oferuje szkołom hostowanie usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu. W skład usług podstawowych wchodzą m.in. następujące aplikacje:

Informacje dodatkowe:

Oprócz dziennika elektronicznego i G-Suite w nauczaniu zdalnym naszej szkoły nauczyciele i wychowawcy wykorzystują jeszcze inne formy kontaktu z uczniem, rodzicami i nauczycielami:

- poczta elektroniczna, e-mailing,
- rozmowy telefoniczne i wiadomości sms-owe,
- media społecznościowe i tworzone na nich grupy klasowe, językowe, zadaniowe,
- komunikatory internetowe (Messenger, Skype, ZOOM i inne).

Andrzej Moskwa