Strona główna » Aktualności » RSU pomaga opuszczonym pieskom z Niedźwiedzia

RSU pomaga opuszczonym pieskom z Niedźwiedzia

Rada Samorządu Uczniowskiego nie jest obojętna na los bezdomnych, skrzywdzonych zwierząt. W tym roku przedstawiciele RSU postanowili nieść pomoc potrzebującym czworonogom. Wspólnie z Gabinetem Weterynaryjnym ANIMALS z Kępna postanowiliśmy pomóc schronisku w miejscowości Niedźwiedź.
Sytuacja w schroniskach dla bezdomnych zwierząt nie wygląda dobrze.

Tragiczna wręcz sytuacja ma miejsce w ośrodku w Niedźwiedziu (powiat ostrzeszowski). Placówka jest przepełniona, brakuje także karmy do wyżywienia podopiecznych schroniska, koców, miseczek, itp.
Adopcja w tym ośrodku jest  na bardzo wysokim poziomie. W tym roku zostało przyjętych 350 zwierząt. Aktualnie jest ich 130, kojce jednak przystosowane są dla liczby około 60 czworonogów. Dawniej do schroniska trafiały stare, głuche albo ślepe psy, bo potrzebowały większej opieki i pieniędzy na leczenie. Teraz jest odwrotnie. Najwięcej jest tam młodych psów między 10 a 16 miesiącem życia. Czas bożonarodzeniowy jest jednym z dwóch najgorszych okresów w roku dla schronisk. Trafiają tam wówczas psy przepłoszone fajerwerkami albo są to po prostu niechciane prezenty.
RSU działająca w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. majora Henryka Sucharskiego w Kępnie doskonale rozumie potrzeby schroniska, dlatego postanowiła podjąć stałą współpracę nie tylko przy okazji świąt.

Oliwia Kulik II Nb