Strona główna » Aktualności » „Takie miejsce, taki kraj”

„Takie miejsce, taki kraj”

          Dnia 8 listopada 2019 roku odbyła się  akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność uczniowska miała ją okazję zobaczyć. Na drugiej godzinie lekcyjnej akademię zobaczyli uczniowie z klas drugich i trzecich,  natomiast na godzinie trzeciej zebrała się młodzież z klas pierwszych.
W tym roku szkolnym motywem przewodnim była piosenka Marty Bizoń z „Piwnicy pod Baranami”- „Takie miejsce, taki kraj”. Recytacją  tej piosenki uczennice (Weronika Sołtysik, Maria Lerka i Karolina Wesoła  z klasy 1d) rozpoczęły  uroczystość. Towarzyszył im akompaniament skrzypcowy Urszuli Wdowiak z klasy 1a. Natomiast na zakończenie
w wersji wokalnej wykonały ją uczennice: Zuzanna Bonczol z klasy 3d, Strachanowska Julianna i Julia Jokiel z klasy 1d. Były recytacje, były piosenki, z klasyczną  już pieśnią „Legiony” (w wykonaniu męskiego chóru, składającego się z uczniów klas pierwszych: Przemysława Gąszczaka, Dominika  Janickiego, Mikołaja Kapicy, Miłosza Markowskiego, Marcina Szandały z klasy 1a, Patryka Antczaka, Maksymiliana Kopackiego z klasy 1b, Marcina Krzywańskiego, Michała Ćwieka, Juliana Hanasa, i Macieja Stodółki z klasy 1d oraz Stanisława Napierały z klasy 1nb. ).
Narrację prowadzili uczniowie z klasy 1d:Magdalena Domagała i Dominik Dąbrowski. W ogromnym skupieniu wszyscy wysłuchali  piosenek: „Modlitwa AK” w wykonaniu Julianny Strachanowskiej, „Modlitwy o wschodzie słońca” w interpretacji Dominika Janickiego, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” w  aranżacji Zuzanny Bonczol i „Nie pytaj o Polskę” w wykonaniu Hanny Kos z klasy 1nd, przy akompaniamencie gitarowym Julii Wypych z klasy 2d.
Opiekę nad całością sprawowały Renata Jany i Weronika Gałecka.

Weronika Gałecka