Strona główna » Bez kategorii » Wiosenna wycieczka klasy Id

Wiosenna wycieczka klasy Id

W dniach 16-18 kwietnia odbyła się wycieczka klasy Id, wraz z opiekunkami – p. Małgorzatą Falszewską i p. Karoliną Szczepańską. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić Kraków w nietypowy sposób – w formie gry miejskiej. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w wykonanie zadania konkursowego, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców, którzy zdobyli główną nagrodę. Każda grupa otrzymała również słodki upominek. Po zwiedzeniu Krakowa zakwaterowaliśmy się w willi, znajdującej się w Murzasichlu. Chętnie korzystaliśmy tam z atrakcji, takich jak: basen, jacuzzi, sauna. Poniedziałkowy wieczór spędziliśmy na Krupówkach. Drugiego dnia, pomimo niesprzyjającej pogody, udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej. Podczas górskiej wędrówki z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawych opowieści pana przewodnika. Podziwialiśmy również piękne i malownicze widoki. Po powrocie spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku, jedząc kiełbaski, śpiewając, a nawet tańcząc!
Ostatni, tym razem bardzo słoneczny, dzień rozpoczęliśmy od kolejnego spaceru na Krupówkach. Stamtąd udaliśmy się do miejsca pamięci Auschwitz- Birkenau. Byliśmy przez chwilę naocznymi świadkami niewyobrażalnej tragedii, która dotknęła ponad milion osób. Zrealizowaliśmy ostatni punkt w planie wycieczki i po nim udaliśmy się w drogę powrotną.
Cała klasa była z wycieczki bardzo zadowolona. Cieszyliśmy się z możliwości zwiedzania tylu niezwykłych miejsc i wspólnego spędzania czasu. Wróciliśmy radośni i wypoczęci, myśląc już o kolejnym wyjeździe.

Cyntia Pawlak, Martyna Wrzalska, kl. Id