Strona główna » Bez kategorii » XXVIII SZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

XXVIII SZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

We wtorek 6 lutego 2018, w LO Nr I w Kępnie odbył się  XXVIII Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

W tym roku publiczność usłyszała 9 utworów, 8 w języku angielskim i 1 po ukraińsku. Zaprezentowali się głównie soliści, ale wystąpił też jeden duet, jeden zespół i chórek.  Jak co roku, było profesjonalnie, ciekawie i różnorodnie – nikt nie czuł się zawiedziony. Jury w składzie: dyrektor LO pani Danuta Stefańska, pani Lidia Kulik, pani Izabela Maciejewska oraz reprezentantka uczniów – Agata Granek z klasy 3d z wielką przyjemnością wysłuchało wszystkich młodych artystów i wybrało   czterech najlepszych wykonawców, którzy będą reprezentować nasze liceum na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, 6 marca 2018 roku.  Zwycięzcami XXVIII Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zostali:

  • Michał Krawiec z klasy 3a z piosenką: ‘Ordinary Love’, U2. Po raz kolejny Michał zauroczył nas swoim głosem i talentem gry na gitarze i tworzenia muzyki.
  • Hubert Ceglarek z klasy 2a  z piosenką: ‘Ordinary People’, John Legend. Niesamowite umiejętności wokalne Huberta są znane nie tylko uczniom i nauczycielom liceum, ale w całym powiecie kępińskim i poza jego granicami. Brawo!
  • Natalia Moś z klasy 1c z piosenką:’ People Help the People’, Birdy. Natalii akompaniowała na gitarze jej koleżanka z klasy, Ola Domal. Dziewczyny zrobiły duże wrażenie, a zwłaszcza piękna barwa głosu solistki.
  • Kateryna Shtelma z klasy 1d z piosenką: ‘8-y kolir’, Moto’rolla. To był bardzo energetyczny, żywiołowy akcent ukraiński.

A teraz czas na podziękowania i gratulacje:

  • Szczególne podziękowania należą się prowadzącym konkurs pierwszoklasistom: Mai Stawickiej (1b, konferansjerka w języku angielskim) i Sewerynowi Błachowi (1a, konferansjerka w języku niemieckim), świetnie wywiązali się ze swoich zadań
  • Bardzo dziękuję członkom jury za poświęcony czas
  • Dziękuję ekipie od sprzętu i dziewczętom z klasy 2b za przygotowanie hasła konkursowego
  • Oczywiście, gratuluję zwycięzcom w imieniu własnym i pani Kopackiej.

Izabela Maciejewska